Programové tipy Radia Proglas na 41. týden roku 2018

Datum publikace8. 10. 2018, 6.00

V týdnu od 8. do 14. října naladíte na Proglasu například týdeník Mezi slovy věnovaný odcházení ze života nebo první část opery Bedřicha Smetany Libuše.

Obraz Libušino proroctví z cyklu Praha malíře Mikoláše Alše

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 9. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 14. října v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V červenci letošního roku proběhla v Deštném v Orlických horách dovolená rodin s duchovní obnovou, kterou vedl P. Josef Červenka. Letošním tématem exercicií byl život pod vládou Kristovou podle Raniera Cantalamessy. Reportáž z tohoto setkání rodin vám Radio Proglas nabídne v pondělí 8. října ve 20.15.

Nacházíme se mezi dvěma státními svátky, které se dotýkají naší státnosti. Na co jsme z naší tradice i současností pyšní a co nás na naší vlastní zemi trápí? Neváhejte se podělit v Noční lince. V pondělí 8. října se ve 22.30 těší na slyšenou šéfredaktor Pavel Mikšů.

Týdeník Mezi slovy se ve čtvrtek 11. října bude věnovat bolestnému tématu, kterým je odchod ze života. O umírání a smrti promluví nová ředitelka domácího hospice Cesta domů – Ruth Šormová. V 9.30 bude řeč o pomoci, upřímnosti, odpuštění, blízkosti a doprovázení. Dozvíte se také, jak zvládat truchlení, nebo co dělat, když pomoc potřebují vedle nemocného i jeho blízcí.

V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu se můžete těšit na tematickou Vstupenku na operu. Klára Beránková vybrala naši národní operu Libuši od Bedřicha Smetany. Dílo zazní v podání sboru a orchestru Národního divadla v Praze pod taktovkou Zdeňka Košlera. První dějství opery naladíte v sobotu 13. října ve 21.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka