115. plenární zasedání České biskupské konference se uskuteční v Dolních Břežanech

Datum publikace19. 10. 2018, 11.00

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na svém 115. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 23. - 24. října 2018 v Dolních Břežanech v nově otevřeném hotelu Clara Futura, jehož vlastníkem je Arcibiskupství pražské.

Ilustrační foto: Franitšek Jemelka / TS ČBK

V rámci plenárního zasedání ČBK se biskupové českých a moravských diecézí a zástupci konferencí vyšších řeholních představených mimo jiné seznámí s informacemi o církvi ve společnosti či novinkami z řádů a řeholí (KVŘP). Budou se věnovat ekonomické situaci v organizacích, které spadají pod gesci katolické církve a projednají podněty z komisí a rad ČBK – např. návrh o národní pouti k výročí svatořečení sv. Anežky České v Římě v listopadu 2019.

S biskupy a zástupci řádů se mohou věřící setkat 23. října od 18.00 na koncelebrované mši svaté v kostele sv. Jakuba Staršího v Praze-Zbraslavi. Předsedajícím bude biskup Zdeněk Wasserbauer, kázat bude biskup Josef Nuzík. Druhou příležitostí je potom mše svatá spojená s ranními chválami 24. října od 7.20 hodin v kapli sv. Máří Magdalény v hotelu Clara Futura v Dolních Břežanech; zde hlavním celebrantem bude litoměřický biskup Jan Baxant a kazatelem biskup Pavel Posád.

Autor článku: Monika Klimentová