Web Řehole.cz ukazuje, jak může být služba naplněním života

31. 10. 2018 Rubrika: Domácí
Ženské řeholní řády působící v ČR můžete nyní poznat či sledovat jejich novinky na jednom místě. Jak? Prostřednictvím webu Řehole.cz, který rádi představujeme.

Repro: Konference vyšších představených ženských řeholí v ČR

Ač se to možná nezdá, v naší republice působí 64 ženských řeholních institutů (vč. společností apoštolského života a sekulárních institutů). Jak se v takovém množství institucí neztratit, jak je poznat či sledovat, co se u nich děje nového? Zkuste web Řehole.cz, který má ambici dění na poli života ženských řádů u nás mapovat.

Díky němu můžete poznat řeholní život sester, seznámit se s činností jendotlivých řádů či si na přehledné mapě republiky zobrazit místa jejich působnosti (záložka Naše společenství).

Na těchto stránkách se taktéž dozvíte, jak je možné řeholnice podpořit či kde zakoupit v klášterech vznikající produkty. Bez pochyby se budou hodit i kontakty nebo užitečné odkazy; nechybí ani pozvánky na akce.

Web spravuje Konference vyšších představených ženských řeholí v ČR (KVPŽŘ) a zpracovala ho společnost Digital Media Publishing, mj. dodavatel webu Cirkev.cz.

(Zdroj: tisk. zpráva KVPŽŘ, Katalog mužských a ženských řeholních institutů v České republice)

Autor článku: František Jemelka