Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2018

Datum publikace3. 12. 2018, 6.00

V týdnu od 3. do 9. prosince 2018 naladíte na Proglasu například přenos rorátní mše svaté, nebo Noční linku věnovanou adventu.

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 4. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 5. prosince v 6.25 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 6. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 8. prosince na slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny dědičného hříchu, v 8.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, o druhé neděli adventní 9. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Panny Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Adventních litanií.

V sobotu 8. prosince na slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny dědičného hříchu, a výročí Proglasu zachytíte v 8.00 mimořádně mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně. Ve středy 5. a 19. prosince v 6.25 bude Proglas přenášet rorátní mše svaté ze studia a v soboty 15. a 22. prosince z brněnského kostela sv. Augustina, vždy od 6.30.

Renomovaná pražská výtvarnice Kornelie Němečková je známá zejména svými vystřihovánkami. Rodačka ze Vsetína ve svých 86 letech pořádá ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko v prostorách vsetínského zámku výstavu, která je průřezem její tvorby. Expozici představí historička umění Olga Mehešová, paní Kornelie vám poví o životě s papírem a nůžkami. Další vydání pořadu Vítejte, senioři! naladíte v pondělí 3. prosince v 9.00.

Evangelický farář Daniel Heller, vnuk předního českého biblisty profesora Jana Hellera, je povzbudivým příkladem člověka, který jednotu křesťanů nejenom hlásá, ale bytostně ji prožívá i ve své rodině. Jeho manželka je katolička a jejich manželství jenom potvrzuje, že jednota v Kristu je reálná a nesmírně obohacující. Poslouchejte závěrečný díl cyklu Cesty k jednotě v pondělí 3. prosince ve 20.15.

Jak to udělat, aby byl advent opravdu časem milosti a duchovního zrání? O tom si spolu s ostravským redaktorem Antonínem Žolnerčíkem a ostatními posluchači můžete povídat v Noční lince v pondělí 3. prosince ve 22.30. Do debaty můžete přispět pomocí telefonu, SMS zpráv i e-mailů.

Mikuláš, anděl a čert se v těchto dnech rozběhnou po světě, aby hodným dětem nadělili dárky, těm zlobivějším uhlí nebo bramboru. Je správné používat ve výchově náboženské symboly? Jak s nimi zacházeli naši předkové a jak se k nim stavíme dnes? O víře a symbolech v našich životech hovoříme se sestrou boromejkou Angelikou Ivanou Pintířovou ve středu 5. prosince v 9.00 v pořadu Okolo stolu.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka