Programové tipy Radia Proglas na 2. týden 2019

V týdnu 7. do 13. 1. se můžete těšit na Noční linku na téma Dávání a obdarovávání, nebo rozhovor s Věrou Suchomelovou, pedagožkou na Teologické fakultě Jihočeské univerzity.
Publikováno: 5. 1. 2019 6:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 8. ledna v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače, ve čtvrtek 10. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 13. ledna o svátku Křtu Páně v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Ve Čtení na pokračování zachytíte od pondělí 7. ledna dílo německého spisovatele Louise de Wohla. Román Nepokojný plamen mapuje život svatého Augustina se zaměřením k dramatickým okolnostem jeho obrácení. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině a ve 21.30.

Je za námi Štědrý den a před námi Tříkrálová sbírka. Dostali jsme dárky a teď je čas, dát něco jiným. Dávání a obdarovávání – obojí patří k životu. Dokonce se stává, že obdarováním druhého obdarováváme sami sebe. Někdy získáváme více než druhý. V Noční lince s Klárou Beránkovou si o tom můžete povídat v pondělí 7. ledna od 22.30.

Letos si připomínáme 50 let od úmrtí Jana Palacha. Tehdy, v roce 1969, napsal písničkář Bohdan Mikolášek velmi silnou píseň Ticho, Palachovou obětí inspirovanou. Bohdan Mikolášek vás v deníku Jak se vám líbí v úterý 8. ledna pozve do Prahy na koncert Ticho za Jana Palacha, bude vzpomínat na konec 60. let, ale řeč bude také o současnosti. Poslouchejte od 20.15.

Musica Dolce Vita je trio tvořené flétnistkou Žofií Vokálkovou, mezzosopranistkou Danielou Demuthovou a harfistkou Zbyňkou Šolcovou. O tematických hudebních programech, které má Musica Dolce Vita na repertoáru, o koncertní činnosti, o netradiční barvě zvuku vzhledem k harmonickému nástroji, kterým je harfa, a o mnohém dalším bude se členkami tria hovořit redaktorka Radka Rozkovcová v týdeníku Oktáva v pátek 11. ledna za 16.55.

Každý z nás nutně potřebuje vědět, odkud pochází, kdo jsou jeho předci. Že znalost rodinné minulosti je zvlášť zásadní pro seniory, může Věra Suchomelová jen potvrdit. Pedagožka na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se problematikou stáří podrobně zabývá a současně ve své vlastní rodině nachází potvrzení své profesní snahy. Zažívala totiž na vlastní kůži dramatický příběh hledání příbuzných, shodou okolností židovských, kteří jediní mohli zaplnit bolestivé, bílé místo v minulosti maminky Věry Suchomelové, paní Anny. V pořadu Křesťan a svět v neděli 13. ledna ve 20.15 se dozvíte, Jak Anna potkala Liesel.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019