Programové tipy Radia Proglas na 2. týden 2019

05. 01. 2019 Rubrika: Domácí
V týdnu 7. do 13. 1. se můžete těšit na Noční linku na téma Dávání a obdarovávání, nebo rozhovor s Věrou Suchomelovou, pedagožkou na Teologické fakultě Jihočeské univerzity.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 8. ledna v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače, ve čtvrtek 10. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 13. ledna o svátku Křtu Páně v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Ve Čtení na pokračování zachytíte od pondělí 7. ledna dílo německého spisovatele Louise de Wohla. Román Nepokojný plamen mapuje život svatého Augustina se zaměřením k dramatickým okolnostem jeho obrácení. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině a ve 21.30.

Je za námi Štědrý den a před námi Tříkrálová sbírka. Dostali jsme dárky a teď je čas, dát něco jiným. Dávání a obdarovávání – obojí patří k životu. Dokonce se stává, že obdarováním druhého obdarováváme sami sebe. Někdy získáváme více než druhý. V Noční lince s Klárou Beránkovou si o tom můžete povídat v pondělí 7. ledna od 22.30.

Letos si připomínáme 50 let od úmrtí Jana Palacha. Tehdy, v roce 1969, napsal písničkář Bohdan Mikolášek velmi silnou píseň Ticho, Palachovou obětí inspirovanou. Bohdan Mikolášek vás v deníku Jak se vám líbí v úterý 8. ledna pozve do Prahy na koncert Ticho za Jana Palacha, bude vzpomínat na konec 60. let, ale řeč bude také o současnosti. Poslouchejte od 20.15.

Musica Dolce Vita je trio tvořené flétnistkou Žofií Vokálkovou, mezzosopranistkou Danielou Demuthovou a harfistkou Zbyňkou Šolcovou. O tematických hudebních programech, které má Musica Dolce Vita na repertoáru, o koncertní činnosti, o netradiční barvě zvuku vzhledem k harmonickému nástroji, kterým je harfa, a o mnohém dalším bude se členkami tria hovořit redaktorka Radka Rozkovcová v týdeníku Oktáva v pátek 11. ledna za 16.55.

Každý z nás nutně potřebuje vědět, odkud pochází, kdo jsou jeho předci. Že znalost rodinné minulosti je zvlášť zásadní pro seniory, může Věra Suchomelová jen potvrdit. Pedagožka na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se problematikou stáří podrobně zabývá a současně ve své vlastní rodině nachází potvrzení své profesní snahy. Zažívala totiž na vlastní kůži dramatický příběh hledání příbuzných, shodou okolností židovských, kteří jediní mohli zaplnit bolestivé, bílé místo v minulosti maminky Věry Suchomelové, paní Anny. V pořadu Křesťan a svět v neděli 13. ledna ve 20.15 se dozvíte, Jak Anna potkala Liesel.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka