Setkání generálních sekretářů v COMECE

Datum publikace17. 1. 2019, 15.45

Generální sekretáři biskupských konferencí zemí Evropské unie se setkali 17. ledna 2019 v bruselském sídle COMECE, aby si vyměnili stanoviska na klíčové otázky týkající se katolické církve v Evropské unii. Českou republiku na tomto setkání zastupoval P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK.

Foto: COMECE

Setkání, které organizuje COMECE již druhým rokem, bylo příležitostí k dialogu o současných hlavních prioritách EU a církve, jakož i o praktických a technických otázkách v oblasti působnosti Evropské unie.

Účastníci diskutovali o tématech, které mají přímý dopad na každodenní činnost církve, včetně nového obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR), které vstoupilo v platnost v květnu roku 2018. Také hovořili o krocích, které musely být podniknuty na vnitrostátní úrovni, aby bylo toto aktualizované pravidlo EU splněno.

Schůzka nabídla příležitost prozkoumat nové způsoby jak posílit spolupráci mezi COMECE a jednotlivými biskupskými konferencemi před hlavními výzvami, které čekají občany EU v roce 2019 (brexit, volby do Evropského parlamentu, jmenování nové Komise, nového předsedy Rady atd.).

Autor článku: Monika Klimentová