Panama přivítala papeže Františka

Datum publikace24. 1. 2019, 13.30

Včera odpoledne přiletěl do Panamy papež František, aby se setkal s mladými z celého světa. Na letišti ho přivítal také panamský prezident a poté se odebral na apoštolskou nunciaturu.

Foto: Vatican News

Po 13 hodinovém letu dorazil papež František včera ve středu 23. ledna v odpoledních hodinách (22.16 SEČ) na svůj rodný kontinent do Panamy. Na letišti ho přivítal panamský prezident Juan Carlos Varela se svojí manželkou a zazněla vatikánská a panamská hymna. Svatý otec se pozdravil s místními autoritamipanamskými biskupy, kterých je v Panamě 15. Na letišti papeže přivítal také dvoutisícový zástup mladých, které se vydal papež spontánně pozdravit, a celé setkání podbarvovaly latinskoamerické rytmy. Skupiny mladých lidí lemovaly také 28 km dlouhou cestu dělící letiště od apoštolské nunciatury, kde bude papež během svého pobytu v Panamě přebývat.

Dnes má Svatý otec na programu oficiální přivítání v prezidentském paláci Las Garzas a ihned poté proběhne setkání se státními představiteli, diplomatickým sborem a představiteli občanské společnosti v Bolivarově paláci. V kostele sv. Františka z Assisi pak papež osloví biskupy Střední Ameriky. Odpolední zahájení Světových dní mládeže na Cinta Costera pro nás připadne až na poslední hodinu před půlnocí.

Foto: Tiskové středisko Svatého stolce, Daniel Ibáñez/CNA

(Zdroj: Vatican News)