Papež František dnes přijal delegaci z Venezuely

Svatý otec dnes přijal delegaci z Venezuely. Uvedl to prozatimní ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Alessandro Gisotti. Při setkání papež František zdůraznil svoji blízkost venezuelskému lidu, obzvláště všem trpícím.
Publikováno: 11. 2. 2019 16:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk / CC BY-NC-SA 2.0

Svatý otce znovu potvrdil svoji blízkost vůči obyvatelům Venezuely, zejména všem trpícím. Navíc zdůraznil, že je třeba naléhavě usilovat o to, aby byla krize překonána spravedlivým a pokojným řešením, které bude respektovat lidská práva a bude pro dobro všech obyvatel země a vyhne se krveprolití,“ řekl Alessandro Gisotti.

Tiskové středisko Svatého stolce vydalo minulý týden stručné prohlášení reagující na dotazy novinářů ohledně pokračující krize ve Venezuele a možnosti, že by se Vatikán mohl zapojit do mediace konfliktu.

Svatý otec si vyhrazuje právo ověřit si záměry obou stran. Po prozkoumání situace bude zváženo, zda existují podmínky vhodné pro následování této cesty,“ uvedl ředitel tiskového střediska Alessandro Gisotti.

Během návratu ze Spojených arabských emirátů odpověděl papež František na dotazy novinářů v podobném duchu: „Uvidíme, co lze udělat. Podmínkou zprostředkování je ovšem vůle obou stran, musejí o ně žádat obě strany. Já jsem vždy připraven,“ prohlásil Svatý otec.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019