Papež František dnes přijal delegaci z Venezuely

11. 02. 2019 Rubrika: Papež František
Svatý otec dnes přijal delegaci z Venezuely. Uvedl to prozatimní ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Alessandro Gisotti. Při setkání papež František zdůraznil svoji blízkost venezuelskému lidu, obzvláště všem trpícím.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk / CC BY-NC-SA 2.0

Svatý otce znovu potvrdil svoji blízkost vůči obyvatelům Venezuely, zejména všem trpícím. Navíc zdůraznil, že je třeba naléhavě usilovat o to, aby byla krize překonána spravedlivým a pokojným řešením, které bude respektovat lidská práva a bude pro dobro všech obyvatel země a vyhne se krveprolití,“ řekl Alessandro Gisotti.

Tiskové středisko Svatého stolce vydalo minulý týden stručné prohlášení reagující na dotazy novinářů ohledně pokračující krize ve Venezuele a možnosti, že by se Vatikán mohl zapojit do mediace konfliktu.

Svatý otec si vyhrazuje právo ověřit si záměry obou stran. Po prozkoumání situace bude zváženo, zda existují podmínky vhodné pro následování této cesty,“ uvedl ředitel tiskového střediska Alessandro Gisotti.

Během návratu ze Spojených arabských emirátů odpověděl papež František na dotazy novinářů v podobném duchu: „Uvidíme, co lze udělat. Podmínkou zprostředkování je ovšem vůle obou stran, musejí o ně žádat obě strany. Já jsem vždy připraven,“ prohlásil Svatý otec.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Tomáš Tetiva