Postsynodální exhortaci o mladých podepíše papež v Loretu

Na slavnost Zvěstování Páně, 25. března, navštíví papež František Loreto. Na tomto poutním místě v italských Markách podepíše postsynodální apoštolskou exhortaci, která je završením říjnové synody o mládeži.
Publikováno: 26. 2. 2019 15:45

Podle informací z tiskového střediska Svatého stolce se Svatý otec odebere do Loreta  s úmyslem „předložit P. Marii postsynodální exhortaci“ ze synody, která v říjnu probíhala ve Vatikánu na téma „Mladí, víra a rozlišování povolání“. Ústředním momentem návštěvy bude mše svatá od 9. 45, v jejímž závěru papež podepíše postsynodální list mladým.

Papež přistane kolem 9 hodin u mládežnického centra Jana Pavla II. v Montorso, kde jej přivítá arcibiskup Loreta Fabio Dal Cin a občanští představitelé. Příjezd do poutního chrámu je plánován na 9.30. Po mši pozdraví komunitu bratří kapucínů a nemocné. Následovat bude setkání s poutníky na prostranství před poutním chrámem, při němž papež pronese promluvu. Po modlitbě Anděl Páně poobědvá s biskupy. Zpáteční cestu do Vatikánu absolvuje vrtulníkem. Návrat je plánován na 15.45

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019