Evropské sympozium o mládeži se uskuteční příští rok v Krakově

V uplynulých dnech se v sídle Italské biskupské konference konalo společné setkání národních delegátů z evropských biskupských konferencí pro oblast mládeže a univerzitního vzdělávání. Setkání organizoval sekretariát a Komise pro mládež CCEE a zúčastnilo se ho více než 50 delegátů z celého světa, kteří zde sdíleli své názory na doprovázení mladých lidí ve světle biskupské synody o mládeži a nedávného Světového dne mládeže v Panamě. Na tomto setkání bylo oznámeno, že nové evropské sympozium o mládeži se uskuteční příští rok ve dnech 20. až 23. října 2020 v Krakově.
Publikováno: 12. 3. 2019 14:00

Foto: Communications Jésuites du Canada / CC BY-NC-ND 2.0
Setkání začalo pozdravem kardinála Angela Bagnasca, janovského arcibiskupa a prezidenta CCEE; dále pozdravem monsignora Jean-Clauda Hollericha, lucemburského arcibiskupa a předsedy Komise pro mládež a nakonec pozdravem monsignora Marka Jędraszewského, arcibiskupa Krakova a vedoucího univerzitní sekce.

Na setkání byly prezentovány tři zprávy o synodě a dvě zprávy o Světovém dnu mládeže a mnoho času bylo věnováno diskusi. To umožnilo stanovit základní koncepci pro společnou práci s mládeží. Otec Michele Falabretti, vedoucí italské pastorační sekce pro mládež, promluvil na téma „Příprava a průběh synodu“. Doktor Paul Metzlaff, zástupce německé pastorační sekce, přednesl příspěvek na téma „Mladí lidé na synodu. Jak se účastnili jejího průběhu“. Otec Giacamo Costa, zvláštní tajemník synody o mládeži, uvedl proslov na téma „Závěrečný dokument. Analýza a perspektivy budoucnosti“. Otec Emil Parafiniuk, vedoucí polské pastorační sekce, promluvil o zkušenostech ze Světového dne mládeže v příspěvku „Ty nejsi budoucnost, ale Božské ´teď´. Papež František a mládež v Panamě“.

V závěru setkání bylo oznámeno, že nové evropské sympozium o mládeži se bude konat v Krakově od 20. do 23. října 2020, v roce stého výročí narození a v den liturgického svátku sv. Jana Pavla II., který připadá na 22. října.

(Zdroj: CCEE)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019