Programové tipy Radia Proglas na 11. týden 2019

Datum publikace12. 3. 2019, 11.00

V týdnu od 11. do 17. března naladíte na Proglasu například rozhovor s profesorem Michalem Markem, ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR, nebo týdeník Slyšte, lidé! věnovaný houslistovi Janu Hrubému.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 12. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 14. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 15. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Doba postní bývá spojena s odříkáním čí předsevzetím. Jejím jádrem je však obnovení naší touhy po Bohu a obrácení se k němu. Pojďme se společně podělit o způsoby prožívání postní doby a zkušenosti naší víry s tím spojené. V pondělí 11. března se na vás v Noční lince od 22.30  těší šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů.

Laďka Blažková je úplně normální holka – vystudovala žurnalistiku, ráda čte, cestuje (navštívila například Tanzánii nebo světové setkání v Panamě), pracuje jako mluvčí Ligy vozíčkářů. V tom, co chce v životě dělat, ji nezastavilo ani to, že je na vozíku. Jako malé jí totiž doktoři diagnostikovali mozkovou obrnu a od té doby pro její rodiče a pro ni začalo kolečko návštěv doktorů. Později se musela potýkat s tím, že ji, jako člověka s handicapem, nechtěli přijmout na žádnou základní školu. Díky vytrvalosti jejích rodičů a později také její povaze ale nezapadla do systému zvláštních škol a mohla se stát samostatným člověkem, který žije své sny. Rozhovor s Laďkou naladíte v Barvínku v úterý 12. března v 16.00.

Do pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 14. března přijde profesor Michal Marek, ředitel Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Řeč bude nejen o stavu naší planety, ale především o tom, jakou cestou se vydat dál. dozvíte se také, jak ve vědeckém světě rezonuje encyklika Laudato si´ papeže Františka. Připojte se v 9.00.

Houslista Jan Hrubý oslavil v prosinci 2018 své 70. narozeniny. Milan Tesař připravil jeho hodinový profil, ve kterém čerpá mimo jiné ze své vlastní knihy Housle tečka Hrubý, vydané před pěti lety. Jan Hrubý byl členem skupin ETC… a Framus Five a od počátku 90. let nahrává vlastní alba, buď sólově, nebo se skupinou Kukulín. Nenechejte si ujít týdeník Slyšte, lidé! v sobotu 16. března od 19.15.

Koncert vážné a duchovní hudby bude v neděli 17. března patřit jednomu z těch děl, která v koncertní síni jen málokdy uslyšíte celá. Jedná se o oratorium Magdalena u nohou Kristových italského skladatele žijícího ve Vídni Antonia Caldary. Od 21.20 oratorium doplní dva concerty Antonia Vivaldiho.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová