Programové tipy Radia Proglas na 17. týden 2019

V týdnu od 22. dubna se na Proglasu můžete těšit například na rozhovor s moderátorem ČT Jiřím Václavkem, premiérový seriál Slepé uličky teologie nebo Folklorní okénko věnované VUS Ondráš.
Publikováno: 19. 4. 2019 11:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

na Velikonoční pondělí 22. dubna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích, v úterý 23. dubna v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku přes rádio Lumen, ve čtvrtek 25. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 28. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (slavný), ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný), ve čtvrtek (slavný), v pátek (slavný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit od pondělí 22. až do soboty 27. dubna v 15.00.

Už řadu let patří Jiří Václavek k moderátorským osobnostem České televize. O své cestě do mediálního světa, ale i lásce ke klasickým jazykům bude vyprávět v pořadu Okolo stolu. Kateřina Rózsová se zeptá i na jeho vztah k víře. S posluchači Proglasu tak pomyslně oslaví svůj svátek. Poslouchejte ve středu 24. dubna od 9.00.

Co přichystal Vojenský umělecký soubor Ondráš na rok 2019? Letos totiž slaví jediný profesionální soubor v ČR své půlkulatiny. Jaké akce mají členové před sebou i za sebou? Rozhovor se zástupci souboru zazní ve Folklorním okénku ve středu 24. dubna v 16.55. Poprvé uslyšíte zbrusu nové hudební snímky orchestru pro vedením primáše Jaromíra Kučery.

Heretik! Jak úderně to zní, když se tímto slovem označí osoba s odlišným teologickým názorem. Před očima jako by plápolaly hranice a duněly pekelné bubny. A naproti tomu můžeme vidět celkem přívětivého papeže Františka, který ve své exhortaci Gaudete et exultate (Radujte se a jásejte) varuje před moderní podobou pelagianismu a gnosticismu, aniž by sesílal hromy a blesky. Mylné nauky s exotickými názvy nejsou jen vzpomínkou na dávné dějiny, ale představují trvale přítomná pokušení pro křesťany každého času. Náboženská redakce Proglasu připravila v cyklu Dotýkání světla vzdělávací sérii s laskavým názvem Slepé uličky teologie, ve které se chce věnovat z hlediska spirituální teologie křesťanským bludným naukám od starověku po dnešek. Jejím cílem je přiblížit historický kontext těchto směrů. Výklad poskytne P. Zdeněk Drštka. Seriál Slepé uličky teologie zachytíte v cyklu Dotýkání světla od 27. dubna vždy v sobotu v premiéře ve 20.15, nebo v repríze v neděli v 16.55.

Skauting není jen volnočasová aktivita, je to životní styl,“ nechávají se často slyšet sami skauti. Je to celosvětový společenský fenomén, který u nás letos slaví 30 let svobodné existence po Sametové revoluci. Proč Junák v dějinách tak často někomu překážel? Kdo jsou dnešní skauti, co zůstává a co je potřeba inovovat? Jakou roli má ve výchovném programu duchovno? A co organizace nabízí nejen členům, ale celé společnosti? V pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 25. dubna (jen den po svátku sv. Jiří, patrona skautů) si o tom bude povídat redaktorka Anežka Jakubcová s vedoucím Odboru duchovní výchovy Junáka Jiřím Zajícem a ředitelem Skautského institutu Milošem Říhou. Od 9.00 se můžete zapojit se svými dotazy a postřehy.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

 

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019