Mládež

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2019

06. 05. 2019

Rozhovor - Thom Artway: Introvert s odvážným srdcem
Thom je zpěvák, textař, kytarista a písničkář. Hraje na velkých pódiích i na ulicích. V cenách Anděl se stal objevem a zpěvákem roku 2016 a letos bylo jeho album All I Know nominováno na nejlepší album roku. Povídali jsme si o folklóru, víře, Irsku, Americe i Austrálii, hudbě i hodnotách, teré musí šlověk mít, aby se mu dobře žilo.

 

Rady - Tvůrčí psaní
Většinu našich čtenářek teď čeká typické zakončení pololetí: velká slohová práce.  Připravili jsme si tedy pár tipů, jak na ni. Využijí ji ale všichni, kteří chtějí zlepšit svůj psaný projev. Najdete zde jak se dostat do kreativní nálady potřebné pro psaní, na co nezapomenout a co nepodcenit.

 

Změna - Pokojíček v novém
Je jaro a máme potřebu všechno měnit. Jak se říká: Chce to nový vítr. Možná i váš pokoj by si jej zasloužil. Na jaře prostě nesmí být nuda. Jednoduché tipy a rady, jak za pár korun změnit vaše království, se hodí vždycky. I když už nebude jaro. 

 

Krása - Péče o vlasy
Jistě jsme to všechny alespoň jednou zažily. Ráno vstaneme, podíváme se do zrcadla a namísto krásných a upravených vlasů rozčepýřené cosi. Jak správně pečovat o své vlasy se dozvíte od naší Lucky.

 

Víra - Lehký a těžký hřích
Také v tom stále nemáte jasno? A je to vůbec důležité mít na všechno škatulky? Dokonce i na hřích? Jak se vyznat v terminologii co je a co není hřích a co je a není hřích lehký a těžký, nám poradí kanovník P. Jan Balík.

 

Cestování - Finské dobrodružství
Většina Finů, se kterými jsme se dali do řeči, byla už v České republice – zejména v Praze – několikrát. Pro nás Čechy je ale Finsko spíš neobjevená, tajemná země, do které spolu s námi a naší redaktorkou Martou, můžete alespoň nahlédnout. Možná vás to inspiruje k výletu. :-)

 

Příběh - Nespravedlnost
Koho by nebavili příběhy. Pokud se ale některé stanou doopravdy a vy si z nich vezmete ponaučení nebo poučení pro život, je škoda si je nechat pro sebe. Příběh Nespravedlnost je o schopnosti se postavit před nespravedlivé obvinění, najít odvahu a odpustit, a také o schopnosti vcítit se do druhého.

 
V květnovém čísle najdete i kvízy a testy, soutěže, zajímavosti, tvoření a pár receptů na dobroty.

Slunečný den a vše nejlepší maminkám a babičkám.

Váš IN!

Autor článku: Vojtěch Orlík