Papež František: Svěřuji svou cestu do Severní Makedonie přímluvě Matky Terezy

Datum publikace6. 5. 2019, 10.00

V úterý 7. května zamíří papež František z Bulharska do Severní Makedonie. Také obyvatelům této mladé republiky zaslal před svou návštěvou zvláštní videoposelství.

Foto: Tiskové středisko Svatého stolce

Drazí bratři a sestry v Severní Makedonii!

Prostřednictvím tohoto krátkého poselství bych chtěl vyjádřit svou radost a projevit lásku, kterou pociťuji k vašemu lidu a k církvi žijící ve vaší zemi.

Svatý stolec si přál ustanovit přátelské vazby a diplomatické vztahy poté, co vaše země získala nezávislost. Dnes je více než kdy dříve zapotřebí pěstovat v Evropě a na celém světě kulturu setkávání, kulturu bratrství a já příjdu mezi vás, abych rozséval toto zrno, s pevným přesvědčením, že vaše země je dobrou půdou, která je dokáže přijmout a přinést plody. Zvláštní krásu tváře vaší země totiž vytváří právě různorodost kultur a etnických i náboženských příslušností jejích obyvatel. Soužití, jak víme, zajisté není vždy snadné. Je to však námaha, která stojí za to, protože nejkrásnější mozaiky jsou právě ty, které jsou barevně nejbohatší.

Svěřuji svou návštěvu přímluvě velké světice a dcery vaší země, Matky Terezy. Narodila se a vyrůstala ve Skopji a z Boží milosti se stala odvážnou misionářkou Kristovy lásky ve světě, kde přinášela útěchu a důstojnost nejchudším z nejchudších.

Drazí přátelé, připravme se na naše setkání modlitbou, aby přineslo hojnost míru a veškerého dobra celému vašemu národu. Bůh vám žehnej!

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tomáš Tetiva