Mladí animátoři se budou zdokonalovat ve službě druhým

Datum publikace10. 5. 2019, 0.00

Práce s médii, selfmanagement, péče o společenství nebo modlitba. To jsou některé z témat, na která se zaměří účastníci Celostátního setkání animátorů. S mottem „S Janem za Ježíšem“ se akce pořádaná po pěti letech uskuteční od 13. do 18. srpna v Chotěboři na Vysočině.

Foto Jakub David

Zaměřit se na některé oblasti služby ve farnosti či práce s mládeží a zdokonalit se v nich je cílem Celostátního setkání animátorů, které v těchto dnech připravuje spolu s dobrovolníky Sekce pro mládež České biskupské konference.

Účastníci od 16 do 24 let si při něm zvolí dvě z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství. „Cílem všech laboratoří je, aby se mladí seznámili s tématem a prohloubili své znalosti. Nejde o frontální vyučování, ale o praktickou dovednost a konkrétní výstup. Mladí se zároveň budou učit pracovat v týmech a ve společenství s druhými a pro druhé,“ řekl ředitel Sekce pro mládež při České biskupské konferenci P. Kamil Strak.

Kromě laboratoří program mladým nabídne také každodenní slavení liturgie, školu modlitby pod vedením řeholních společenství nebo jednotlivců, ale také čas pro sport, divadlo, nebo koncerty. „Cílem setkání je, aby více zakusili setkání s Bohem, krásu, pestrost a ryzost života v církvi a díky laboratořím se zdokonalili v dovednostech pro službu druhým a hlásání Božího království,“ dodal za přípravný tým P. Kamil.

Duchovní příprava na setkání

Průvodcem po celou dobu setkání bude mladým účastníkům učedník Jan, který má inspirovat svým zápalem k životu s Kristem i svou houževnatostí pro službu. Setkávat se s ním však mohou mladí už teď prostřednictvím tříměsíční duchovní přípravy, která je dostupná nejen na oficiální stránce události, ale také v aplikaci iZIDOOR nebo ve formě podcastů na Spotify.

Více informací včetně přihlášky je dostupných na https://csa2019.signaly.cz/  nebo na facebookové stránce https://www.facebook.com/setkanianimatoru/.

Modlitba za setkání

Bože, náš Otče,

díky Tobě se můžeme potkávat s přáteli; díky Tobě můžeme hledat a nalézat a růst ve víře; díky Tobě můžeme žít společenství – a tak se stávat více podobnými Tobě tím, že budeme předávat lásku dál.

Prosíme Tě, ať je připravované Celostátní setkání animátorů přesně tím, čím chceš Ty – ať nás posune na cestě k Tobě. Ať každý poznáme Tebe, Lásku, protože to stačí ke všemu. AMEN.

Maria, Bohorodičko, oroduj za nás.

S církevním schválením Kardinála Dominika Duky, č.j.: S/2018/483

velikost 1 277 KB