Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2019

Datum publikace14. 6. 2019, 16.45

V týdnu od 17. června naladíte na Proglasu například finále soutěže Hrdina Barvínku nebo pořad olomouckého studia o významu známkování ve škole.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 18. června v 18.00 mši svatou ze studia za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 20. června v 18.00 mši svatou o slavnosti Těla a krve Páně z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V pondělí 17. června pořad Vítejte, senioři! představí projekt Adoptuj seniora. Program vznikl s cílem zmírnit osamělost starých lidí. Dobrovolníci různého věku a vzdělání, kteří mají chuť ve svém volném čase pomáhat, docházejí pravidelně jednou týdně na 2 hodiny za „svým“ seniorem domů nebo do domova seniorů. O projektu Maltézské pomoci bude hovořit od 9.00 koordinátorka Dita Rudolfová a těšit se můžete i na návštěvu jedné pražské domácnosti, kam za paní Květou dochází dobrovolnice Andrea.

Modrá linka je linkou důvěry pro děti, které se ocitly v těžké situaci doma, mezi kamarády nebo ve škole. Mohou volat, psát, žádat o radu a o pomoc kvalifikované pracovníky, pedagogy nebo psychology. O radu a pomoc mohou žádat i dospělí, kteří s dětmi pracují. Adriana Růžičková bude mluvit s ředitelkou Hanou Regnerovou a vedoucí Bohunkou Horskou v úterý 18. června od 9.00.

Velké finále půlroční soutěže Hrdina Barvínku je konečně tady! Kdo se stane vítězem a s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem pojede na kurz přežití? O tom se rozhodne v živém vysílání v úterý 18. června od 16.00. Můžete se zapojit nebo fandit, redaktorky Bětka a Romča si opět připravily nálož záludných a legračních úkolů.

Konec školního roku se blíží a přináší s sebou vysvědčení. Co nám známky prozradí o tom, jak dítě ve škole prospívá? A co z nich naopak nevyčteme? Je to tak dobře? Dá se hodnotit i jinak než škálou číslic? O hodnocení ve škole s Radmilou Prchal Pavlíčkovou z katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bude hovořit redaktorka Alžběta Vašků v úterý 18. června od 20.15 v pořadu olomouckého studia.

Vězeňská duchovní služba – to je téma pořadu ostravského studia ve středu 19. června od 20.15. Co všechno tato služba obsahuje a jaký je o ni zájem? To se dozvíte z rozhovoru redaktora Antonína Žolnerčíka s vězeňským kaplanem ostravské vazební věznice P. Václavem Ganderou a zástupcem ředitele věznice plk. Markem Valentou.

Knihovnička si v neděli 23. června ve 13.30 bude všímat souboru projevů, promluv, kázání, úvah a homilií významného česko-římského teologa Karla Skalického, který letos slaví životní jubileum. Profesor Papežské Lateránské univerzity a někdejší sekretář kardinála Josefa Berana, jenž žil čtyřicet let v římském exilu, se tu představuje nikoliv jako akademický pracovník, nýbrž jako katolický kněz, který se vydal svým dílem sloužit potřebným. Knihu s titulem Revolvit lapidem představí redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku: Radka Blajdová