Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2019

V týdnu od 17. června naladíte na Proglasu například finále soutěže Hrdina Barvínku nebo pořad olomouckého studia o významu známkování ve škole.
Publikováno: 14. 6. 2019 18:45

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 18. června v 18.00 mši svatou ze studia za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 20. června v 18.00 mši svatou o slavnosti Těla a krve Páně z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V pondělí 17. června pořad Vítejte, senioři! představí projekt Adoptuj seniora. Program vznikl s cílem zmírnit osamělost starých lidí. Dobrovolníci různého věku a vzdělání, kteří mají chuť ve svém volném čase pomáhat, docházejí pravidelně jednou týdně na 2 hodiny za „svým“ seniorem domů nebo do domova seniorů. O projektu Maltézské pomoci bude hovořit od 9.00 koordinátorka Dita Rudolfová a těšit se můžete i na návštěvu jedné pražské domácnosti, kam za paní Květou dochází dobrovolnice Andrea.

Modrá linka je linkou důvěry pro děti, které se ocitly v těžké situaci doma, mezi kamarády nebo ve škole. Mohou volat, psát, žádat o radu a o pomoc kvalifikované pracovníky, pedagogy nebo psychology. O radu a pomoc mohou žádat i dospělí, kteří s dětmi pracují. Adriana Růžičková bude mluvit s ředitelkou Hanou Regnerovou a vedoucí Bohunkou Horskou v úterý 18. června od 9.00.

Velké finále půlroční soutěže Hrdina Barvínku je konečně tady! Kdo se stane vítězem a s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem pojede na kurz přežití? O tom se rozhodne v živém vysílání v úterý 18. června od 16.00. Můžete se zapojit nebo fandit, redaktorky Bětka a Romča si opět připravily nálož záludných a legračních úkolů.

Konec školního roku se blíží a přináší s sebou vysvědčení. Co nám známky prozradí o tom, jak dítě ve škole prospívá? A co z nich naopak nevyčteme? Je to tak dobře? Dá se hodnotit i jinak než škálou číslic? O hodnocení ve škole s Radmilou Prchal Pavlíčkovou z katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bude hovořit redaktorka Alžběta Vašků v úterý 18. června od 20.15 v pořadu olomouckého studia.

Vězeňská duchovní služba – to je téma pořadu ostravského studia ve středu 19. června od 20.15. Co všechno tato služba obsahuje a jaký je o ni zájem? To se dozvíte z rozhovoru redaktora Antonína Žolnerčíka s vězeňským kaplanem ostravské vazební věznice P. Václavem Ganderou a zástupcem ředitele věznice plk. Markem Valentou.

Knihovnička si v neděli 23. června ve 13.30 bude všímat souboru projevů, promluv, kázání, úvah a homilií významného česko-římského teologa Karla Skalického, který letos slaví životní jubileum. Profesor Papežské Lateránské univerzity a někdejší sekretář kardinála Josefa Berana, jenž žil čtyřicet let v římském exilu, se tu představuje nikoliv jako akademický pracovník, nýbrž jako katolický kněz, který se vydal svým dílem sloužit potřebným. Knihu s titulem Revolvit lapidem představí redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019