Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2019

V týdnu od 17. června naladíte na Proglasu například finále soutěže Hrdina Barvínku nebo pořad olomouckého studia o významu známkování ve škole.
Publikováno: 14. 6. 2019 18:45

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 18. června v 18.00 mši svatou ze studia za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 20. června v 18.00 mši svatou o slavnosti Těla a krve Páně z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V pondělí 17. června pořad Vítejte, senioři! představí projekt Adoptuj seniora. Program vznikl s cílem zmírnit osamělost starých lidí. Dobrovolníci různého věku a vzdělání, kteří mají chuť ve svém volném čase pomáhat, docházejí pravidelně jednou týdně na 2 hodiny za „svým“ seniorem domů nebo do domova seniorů. O projektu Maltézské pomoci bude hovořit od 9.00 koordinátorka Dita Rudolfová a těšit se můžete i na návštěvu jedné pražské domácnosti, kam za paní Květou dochází dobrovolnice Andrea.

Modrá linka je linkou důvěry pro děti, které se ocitly v těžké situaci doma, mezi kamarády nebo ve škole. Mohou volat, psát, žádat o radu a o pomoc kvalifikované pracovníky, pedagogy nebo psychology. O radu a pomoc mohou žádat i dospělí, kteří s dětmi pracují. Adriana Růžičková bude mluvit s ředitelkou Hanou Regnerovou a vedoucí Bohunkou Horskou v úterý 18. června od 9.00.

Velké finále půlroční soutěže Hrdina Barvínku je konečně tady! Kdo se stane vítězem a s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem pojede na kurz přežití? O tom se rozhodne v živém vysílání v úterý 18. června od 16.00. Můžete se zapojit nebo fandit, redaktorky Bětka a Romča si opět připravily nálož záludných a legračních úkolů.

Konec školního roku se blíží a přináší s sebou vysvědčení. Co nám známky prozradí o tom, jak dítě ve škole prospívá? A co z nich naopak nevyčteme? Je to tak dobře? Dá se hodnotit i jinak než škálou číslic? O hodnocení ve škole s Radmilou Prchal Pavlíčkovou z katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bude hovořit redaktorka Alžběta Vašků v úterý 18. června od 20.15 v pořadu olomouckého studia.

Vězeňská duchovní služba – to je téma pořadu ostravského studia ve středu 19. června od 20.15. Co všechno tato služba obsahuje a jaký je o ni zájem? To se dozvíte z rozhovoru redaktora Antonína Žolnerčíka s vězeňským kaplanem ostravské vazební věznice P. Václavem Ganderou a zástupcem ředitele věznice plk. Markem Valentou.

Knihovnička si v neděli 23. června ve 13.30 bude všímat souboru projevů, promluv, kázání, úvah a homilií významného česko-římského teologa Karla Skalického, který letos slaví životní jubileum. Profesor Papežské Lateránské univerzity a někdejší sekretář kardinála Josefa Berana, jenž žil čtyřicet let v římském exilu, se tu představuje nikoliv jako akademický pracovník, nýbrž jako katolický kněz, který se vydal svým dílem sloužit potřebným. Knihu s titulem Revolvit lapidem představí redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019