Programové tipy Radia Proglas na 26. týden 2019

V týdnu od 24. června naladíte na Proglasu například přímý přenos pořadu Zpěváčci z Mezinárodního folklórního festivalu ve Strážnici.
Publikováno: 21. 6. 2019 13:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v pondělí 24. června o Slavnosti Narození sv. Jana Křtitele v 18 hodin mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v úterý 25. června v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 27. června v 18.00 mši svatou za odpuštění a smíření z kostela Nejsvětější Trojice v Babicích, celebruje Mons. Jiří Mikulášek, v pátek 28. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 30. června v 9.00 mši svatou u příležitosti sobotního svátku sv. Petra a Pavla z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, celebruje Mons. Pavel Konzbul.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

S dopravním expertem Romanem Budským se v pondělí 24. června od 9.00 bude Marcela Kopecká věnovat problematice seniorů za volantem. Zmíní rizika a nástrahy, jež nás čekají v silničním provozu, zastaví se u nejčastějších zdravotních omezení, která komplikují řízení vozidla. Představí také projekt Senior bez nehod, který cílí na nejstarší účastníky dopravy.

Poslední Barvínek v tomto školním vysíláme pro děti v úterý 25. června v 16.00. Zazní pár tipů na to, jak si užít prázdniny, a hlavně bezpečně. Popovídáme si totiž se záchranářem Tomem, který nám například řekne, jak poskytnout první pomoc. Jestli vás čeká vysvědčení, možná vás bude zajímat, proč ve škole Labyrinth v Brně děti dostávají místo známek sluníčka a mráčky. Těšit se můžete také na tipy, kam se v létě můžete zajet podívat na výlet. A hlavně – představíme vám tři finalisty, kteří vyhráli kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Prázdninám a Hrdinům Barvínku zdar!

V sobotu 29. června naladíte ve vysílání Proglasu Strážnické festivalové okénko od 10.30. Odpoledne se potom můžete těšit na přímý přenos pořadu Zpěváčci z Mezinárodního folklórního festivalu ve Strážnici. Jednou z nemnoha možností ukázat a podpořit dětské zpívání lidových písní jsou soutěže či přehlídky. V době, kdy udržení a rozvíjení dětské zpěvnosti není zařazeno ani do školních osnov se stále se objevují ochotní, pro věc zapálení a poučení pořadatelé a organizátoři souborových, školních, místních či regionálních klání, kteří v mnoha dětech dokážou – často nečekaně – vzbudit trvalý zájem o lidovou píseň. Mnohdy je právě tady včas rozpoznán či podpořen dětský pěvecký talent, právě dětská soutěž nebo přehlídka ve zpěvu lidových písní může být zárodkem budoucí kariéry profesionálního operního pěvce nebo významného lidového zpěváka svého regionu. Vybrané hlásky účastníků letošního ročníku soutěží a přehlídek nás opět přesvědčí, že v Čechách, na Moravě i ve Slezsku o zlatá hrdélka není nouze. Přímý přenos pořadu Zpěváčci nabídne Radio Proglas v sobotu 29. června od 13.00. Autorkou je Magdaléna Múčková.

Kostel je náš nejvyšší byznysový produkt“, tak vnímá neratovský poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie Antonín Nekvinda. Věnuje se rozvoji podnikatelských aktivit v Neratově. Přesněji řečeno, řeší růst sociálního podnikání, které má za cíl zvyšovat samostatnost aktivit na tomto poutním místě. Antonín k tomu využívá svých zkušeností z pojišťovnictví, kterému se věnuje dodnes. Rozhovor s ním v rámci cyklu Křesťan a svět naladíte v neděli 30. června od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019