Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. července 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
Publikováno: 1. 7. 2019 10:00

Foto Člověk a Víra

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbě ve středu od 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v pátek od 10.30 hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové. Hlavním celebrantem i kazatelem letos bude apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.

Také v nabídce Radia Proglas je v pátek zařazena mše svatá z Velehradu, začíná ovšem už v 8.30 a v poutní bazilice ji budou slavit novokněží. Stanice vedle toho v úterý a čtvrtek od 18.00 odvysílá mše svaté – z brněnského kostela sv. Augustina a pražského kostela Panny Marie Sněžné. Nedělní bohoslužba začíná na Proglasu v 9.00 a bude přenášena z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30 – a v pátek krátce od 15.10 se pak lze připojit i k modlitbě litaniím ke svatým ochráncům naší vlasti.

Páteční hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti odvysílá i Český rozhlas, přímý přenos poběží na stanici Vltava. Tamtéž pak bude v neděli od 9.00 možné vyslechnout přímý přenos ze mše svaté, kterou bude v katedrále Ducha svatého v Hradci Králové sloužit Mons. František Hladký.

Televize Noe

středa 3. 7., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

Česká televize

pátek 5. 7., 10.30, ČT2: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

Radio Proglas

úterý 2. 7., 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

čtvrtek 4. 7., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 5. 7., 8.30: mše svatá s novokněžími ČR ve velehradské bazilice

neděle 7. 7., 9.00: mše svatá z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích

Český rozhlas

pátek 5. 7., 10.30, ČRo Vltava: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

neděle 7. 7., 9.00, ČRo Vltava: mše svatá z katedrály Ducha svatého v Hradci Králové, slouží Mons. František Hladký

 

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Papež na kanonizační mši: Nechť jsou noví svatí vlídným světlem v šeru světa

Papež František dnes na svatopetrském náměstí celebroval mši, při které bylo kanonizováno 5 nových svatých. Jsou jimi kardinál John Newman a 3 řeholnice a 1 terciářka - Giuseppina Vanniniová, Marie Tereza Chiramel Mankidiyanová, Dulce Lopes Pontesová a Markéta Baysová. Ve své homilii papež reflektoval „pouť víry“ podle evangelia sv. Lukáše.
13.10.2019

Noví světci: Markéta Baysová - “svatá od vedle”

Poslední z pěti nových světců je švýcarská františkánská terciářka Markéta Baysová, která žila v 19. století. Tato aktivní zasvěcená laička pracovala jako švadlena a katechetka, chudé nazývala Božími vyvolenými a byla jim láskyplnou přítelkyní.
12.10.2019

Kanonizace Johna Newmana - rozhovor s mediálním koordinátorem Jackem Valerou

Přinášíme vám překlad rozhovoru s mediálním koordinátorem kanonizačního procesu Johna Henry Newmana, kterým je zakladatel mediální sítě Catholic Voices Jack Valero.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Utvářet církev s domorodou tváří

Dnes se uzavřel první týden synody o Amazonii. Během sobotního dopoledne její účastníci projednávali zejména témata spojené s pastorační praxí v tomto regionu. Před novináře pak předstoupili sestra Zully Riosa Rojas Quispe z Peru, ekvádorský biskup Rafael Cob Garcia, brazilský jáhen Francisco Andrade de Lima a brazilský biskup Adriano Ciocca Vasino.
12.10.2019

Účastníci synody o Amazonii: Musíme se posunout od pastoračních návštěv k pastorační přítomnosti

Pátým dnem pokračovala zvláštní biskupská synoda o Amazonii ve Vatikánu. Shromáždění biskupů dnes probíralo témata týkající se prosazování integrální ekologie v panamazonském regionu a situace původních obyvatel a v neposlední řadě se zabývalo úskalími pastorační činnosti v této oblasti. Před novináře pak předstoupili čtyři účastníci synody, mezi nimi mexický arcibiskup Carlos Aguiar Retes, brazilští arcibiskupové Pedro Brito Guimarâes a Joaquín Pertíñez Fernández a sestra Birgit Weilerová z kongregace Suore Missionarie Mediche.
11.10.2019