Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. července 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
Publikováno: 1. 7. 2019 10:00

Foto Člověk a Víra

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbě ve středu od 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v pátek od 10.30 hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové. Hlavním celebrantem i kazatelem letos bude apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.

Také v nabídce Radia Proglas je v pátek zařazena mše svatá z Velehradu, začíná ovšem už v 8.30 a v poutní bazilice ji budou slavit novokněží. Stanice vedle toho v úterý a čtvrtek od 18.00 odvysílá mše svaté – z brněnského kostela sv. Augustina a pražského kostela Panny Marie Sněžné. Nedělní bohoslužba začíná na Proglasu v 9.00 a bude přenášena z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30 – a v pátek krátce od 15.10 se pak lze připojit i k modlitbě litaniím ke svatým ochráncům naší vlasti.

Páteční hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti odvysílá i Český rozhlas, přímý přenos poběží na stanici Vltava. Tamtéž pak bude v neděli od 9.00 možné vyslechnout přímý přenos ze mše svaté, kterou bude v katedrále Ducha svatého v Hradci Králové sloužit Mons. František Hladký.

Televize Noe

středa 3. 7., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

Česká televize

pátek 5. 7., 10.30, ČT2: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

Radio Proglas

úterý 2. 7., 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

čtvrtek 4. 7., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 5. 7., 8.30: mše svatá s novokněžími ČR ve velehradské bazilice

neděle 7. 7., 9.00: mše svatá z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích

Český rozhlas

pátek 5. 7., 10.30, ČRo Vltava: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

neděle 7. 7., 9.00, ČRo Vltava: mše svatá z katedrály Ducha svatého v Hradci Králové, slouží Mons. František Hladký

 

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020