Prázdninová cestička k Bohu je zajímavou inspirací

Prázdniny jsou v polovině, ale stále je ještě čas využít nabídky olomouckého Centra pro rodinný život a vydat se po „Prázdninové cestičce k Bohu“. Stáhnout si ji můžete i v mobilní aplikaci. 
Publikováno: 31. 7. 2019 13:00

„Prázdninová cestička k Bohu“ je pěknou inspirací a duchovním povzbuzením na dobu odpočinku. Na stránkách Centra pro rodinný život Olomouc si můžete stáhnout pracovní list, který vybízí k denní modlitbě a psaní vlastního deníku. 

Prázdninový deník

„Možná si kromě hezkých zážitků u prarodičů, z táborů, z dovolené atd. všimnete, jak některý den zvlášť působil Bůh ve vašem životě, že se dotkl vašeho srdce, vyslyšel modlitbu…,“ motivují autoři a zvou k založení deníku,  který na konci prázdnin bude zaplněn zápisy jednotlivých dní. Děti si můžou deník vyzdobit svými obrázky, pohlednicemi nebo fotografiemi z míst, která navštíví. Mohou do něj nalepit vstupenky z hradů a zámků, a pokud prožijí dotek Boží lásky, objeví něco krásného z Jeho stvoření v přírodě, zakusí Boží působení či ochranu, můžou o tom všem do svého deníku napsat.

Prázdninová cestička v mobilu

Díky spolupráci s P. Petrem Hofírkem je letošní prázdninová cestička obohacená také o mobilní aplikaci, ve které najdete jednak modlitby, protože i když jsou prázdniny, nesmíme na Pána Boha zapomenout, dále různá hesla pro děti a fotocitáty (nejen) pro rodiče a příběhy pro děti od spisovatele Josefa Janšty. Společně s dětmi se také můžete připravit na nedělní mši svatou, najdete zde zamyšlení, kvíz, komiks či omalovánku. K dispozici jsou také zajímavé promluvy P. Vojtěcha Kodeta. Inspirovat se můžete nechat písničkami Marianek, které si za svůj vzor vybraly Pannu Marii a nazpívaly o ní krásné písně, které si samy složily. Do mobilní aplikace můžete vybrat a zaslat vyfocený či oskenovaný zajímavý zápis z vašeho prázdninového deníku nebo můžete vyfotit kostely, které během prázdnin navštívíte, zúčastníte se zde mše svaté nebo alespoň pomodlíte. 

Příspěvky zaslané do Prázdninového deníku a kategorie Naše kostely budou zařazeny do soutěže, jejíž termín uzávěrky je 25. srpna. Autoři vítězných příspěvků budou oceněni na Arcidiecézní pouti rodin na Svatém Hostýně 31. srpna, kam jsou na závěr prázdnin pozvány všechny rodiny.

(Zdroj: www.rodinnyzivot.cz)

Soubory ke stažení

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019