Prázdninová cestička k Bohu je zajímavou inspirací

Prázdniny jsou v polovině, ale stále je ještě čas využít nabídky olomouckého Centra pro rodinný život a vydat se po „Prázdninové cestičce k Bohu“. Stáhnout si ji můžete i v mobilní aplikaci. 
Publikováno: 31. 7. 2019 13:00

„Prázdninová cestička k Bohu“ je pěknou inspirací a duchovním povzbuzením na dobu odpočinku. Na stránkách Centra pro rodinný život Olomouc si můžete stáhnout pracovní list, který vybízí k denní modlitbě a psaní vlastního deníku. 

Prázdninový deník

„Možná si kromě hezkých zážitků u prarodičů, z táborů, z dovolené atd. všimnete, jak některý den zvlášť působil Bůh ve vašem životě, že se dotkl vašeho srdce, vyslyšel modlitbu…,“ motivují autoři a zvou k založení deníku,  který na konci prázdnin bude zaplněn zápisy jednotlivých dní. Děti si můžou deník vyzdobit svými obrázky, pohlednicemi nebo fotografiemi z míst, která navštíví. Mohou do něj nalepit vstupenky z hradů a zámků, a pokud prožijí dotek Boží lásky, objeví něco krásného z Jeho stvoření v přírodě, zakusí Boží působení či ochranu, můžou o tom všem do svého deníku napsat.

Prázdninová cestička v mobilu

Díky spolupráci s P. Petrem Hofírkem je letošní prázdninová cestička obohacená také o mobilní aplikaci, ve které najdete jednak modlitby, protože i když jsou prázdniny, nesmíme na Pána Boha zapomenout, dále různá hesla pro děti a fotocitáty (nejen) pro rodiče a příběhy pro děti od spisovatele Josefa Janšty. Společně s dětmi se také můžete připravit na nedělní mši svatou, najdete zde zamyšlení, kvíz, komiks či omalovánku. K dispozici jsou také zajímavé promluvy P. Vojtěcha Kodeta. Inspirovat se můžete nechat písničkami Marianek, které si za svůj vzor vybraly Pannu Marii a nazpívaly o ní krásné písně, které si samy složily. Do mobilní aplikace můžete vybrat a zaslat vyfocený či oskenovaný zajímavý zápis z vašeho prázdninového deníku nebo můžete vyfotit kostely, které během prázdnin navštívíte, zúčastníte se zde mše svaté nebo alespoň pomodlíte. 

Příspěvky zaslané do Prázdninového deníku a kategorie Naše kostely budou zařazeny do soutěže, jejíž termín uzávěrky je 25. srpna. Autoři vítězných příspěvků budou oceněni na Arcidiecézní pouti rodin na Svatém Hostýně 31. srpna, kam jsou na závěr prázdnin pozvány všechny rodiny.

(Zdroj: www.rodinnyzivot.cz)

Soubory ke stažení

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Mel Gibson připravuje film Vzkříšení Krista

Ve Svatém týdnu příštího roku se má objevit v kinech celého světa nový film Mela Gibsona „Vzkříšení Krista“ (The Resurrection of Christ). Naváže na slavné filmové ztvárnění Kristových pašíjí z roku 2004 (The Passion, česky Umučení Ježíše Krista) a to jak stylem tak obsazením.
20.08.2019

V Boskovicích odhalili památník kardinála Špidlíka

Srdce obepnuté kovovým křížem připomíná v Boskovicích na Blanensku tamního rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka. Od jeho narození letos v prosinci uplyne 100 let, zemřel v dubnu 2010 v Římě. Památník lidé najdou v parčíku s dětským hřištěm v Bělské ulici, poblíž Špidlíkova rodného domku.
19.08.2019

Barma zoufale potřebuje lásku, spravedlnost a milosrdenství, říká kardinál Bo

Barmský kardinál Charles Bo zveřejnil pastorační dopis „o výzvách, kterým dnes čelí lidé v Barmě, zejména v souvislosti s nadcházejícími volbami v příštím roce“. V něm se zamýšlí nad tématem „Boží láska k lidem a národům Asie“.
19.08.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. srpna 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.08.2019

Rozhovor s velvyslancem Václavem Kolajou v italském tisku

Tento týden publikovala italská tisková agentura ACI Stampa v souvislosti s blížícím se výročím sametové revoluce a českou národní poutí do Říma obsáhlý rozhovor s českým velvyslancem ve Vatikánu Václavem Kolajou. Jakým způsobem fungovaly vztahy mezi Svatým stolcem a Československem v období komunismu? A proč si v době železné opony Československo vysloužilo titul jednoho z nejvíce protikatolicky zaměřených států? To jsou některé z otázek, na které český velvyslanec odpovídal.
16.08.2019