Vysílání Radia Proglas v týdnu od 12. do 18. srpna 2019

Datum publikace8. 8. 2019, 15.30

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 13. srpna v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače přátele Proglasu z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 15. srpna- slavnost Nanebevzetí Panny Marie v 18.00 mši svatou z bývalé vězeňské káznice Brno – Cejl, v pátek 16. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 18. srpna v 9.00 poutní mši svatou z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Časopis Rodinný život už řadu let vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci. Pozvání k listování časopisem přijala šéfredaktorka Šárka Chlupová. V Kafemlýnku v úterý 13. srpna od 9.00 představí témata, rubriky a oblasti, zavzpomíná na osobnosti a představí i plány, které by Rodinný život chtěl uskutečnit. V závěru týdeníku nejen pro maminky vás pozveme na manželské večery, kde můžeme zapracovat na svém vztahu a obnovit manželskou lásku. Redaktorka Ivana Horáková se pak rozloučí fejetonem o velkých maličkostech.

Už řadu let patří Jiří Václavek k moderátorským osobnostem České televize. O své cestě do mediálního světa, ale i lásce ke klasickým jazykům vyprávěl v dubnu v pořadu Okolo stolu. A zeptali jsme se ho i na jeho vztah k víře. Rozhovor opakujeme ve středu 14. srpna v 9.00.

Týdeník Všimli jsme si nás v pátek 16. srpna od 9.00 zavede na Celostátní setkání animátorů v Chotěboři.

O prázdninách zavítáme do Klášterce nad Ohří, abychom si představili zdejší sakrální památky. S Kláštercem je úzce spjat řád benediktinů, kteří mezi prvními šířili křesťanství u nás. Představíme si nejvýznamnější památky a pozveme vás k návštěvě tohoto města, které jak název napovídá, leží v těsné blízkosti Ohře na rozhraní Krušných a Doupovských hor. Naším průvodcem bude kurátorka galerie Kryt Lenka Fricová. Pořad litoměřického studia naladíte v úterý 13. srpna od 20.15.

Ladislav Kubeš, rodák z jihočeské vesničky Žíšov, oslavil 8. srpna svoji sedmdesátku. Muzikant, kapelník Veselky, hudební vydavatel, díky němuž se skladby jeho otce dostaly ke všem kapelám u nás, ale i v zahraničí a také hlavní pořadatel festivalu Kubešova Soběslav, který je největším festivalem dechovek u nás. To vše je Ladislav Kubeš, se kterým si budeme povídat o životě a muzice v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 15. srpna za pět minut pět odpoledne.

V přímém přenosu vám ze Slováckého roku nabízíme v sobotu 17. srpna v 11.00 pořad Panna Maria, ochránkyně Moravy z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově. V pořadu budou představeny duchovní skladby i lidové poutní písně, jež napříč staletími oslavovaly patronku a ochránkyni Moravy.

V neděli 18. srpna od 20.15 v pořadu z cyklu Křesťan a svět přinášíme rozhovor s lékařem a členem Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou, P. Martinem Moravcem, O. Cr., který krátce před jeho svěcením v červnu 2019 natočil a vedl redaktor Jakub Černý. Martin Moravec v něm hovoří o své cestě k víře, k medicíně i ke kněžství, návratu do nemocnice a výhledovém vzniku pražského mobilního hospice, jehož zřizovatelem bude právě křižovnický řád.

Autor článku: Tereza Myslilová