Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
Publikováno: 13. 9. 2019 15:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 17. září v 18.00 mši svatou z brněnského studia Proglasu za posluchače a přátele, ve čtvrtek 19. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. září v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

85. narozeniny letos oslavil neúnavný propagátor Šumavy Emil Kintzl. Bývalý učitel, skaut a sportovec se ve čtyřech letech s rodiči přistěhoval z Prahy do Sušice, zažil válku na hranicích Protektorátu a na vlastní oči léta sledoval, jak se Šumava z živého a zabydleného místa mění ve zničený vojenský prostor. Emil Kintzl se celý život  věnoval sportu. Šumavu prochodil křížem krážem, v létě vyrážel na kolo, v zimě na lyže. O historii regionu se zajímá celá desetiletí a o Šumavě píše a natáčí seriál pro internetovou televizi. Emil Kintzl bude hostem pořadu Vítejte, senioři! v pondělí 16. září od 9.00.

V neděli 15. září 2019 bude v německém Limburgu slavnostně blahořečen pallotin P. Richard Henkes. O jeho životě, díle a mučednické smrti bude hovořit redaktor Antonín Žolnerčík s historikem Mons. Janem Larischem v pořadu ostravského studia Hedvika v pondělí 16. září od 20.15.

V letošním roce slaví své 20. výročí existence Mamma HELP, sdružení pacientek s rakovinou prsu, jejich rodin, zdravotníků i dobrovolníků. V Kafemlýnku v úterý 17. září od 9.00 nám koordinátorka brněnského Mamma HELP centra Monika Chábek představí svou činnost. Speciálně o projektu "Říct to dětem" bude mluvit  i Renata Heinrichová, sociální pracovnice.

Sebevraždy mužů – téma, o kterém se nemluví, protože o něm z mnoha důvodů nemluví sami muži. Toto mlčení prolomil projekt Nejsi sám serveru Aktuálně.cz. Proč muži končí svůj život sebevraždou 4x častěji než ženy, proč se nechtějí sdílet, proč si neumí říct o pomoc – i o tom bude hovořit redaktor Jan Krbec s autorem projektu Nikitou Poliakovem a Alexandrem Kasalem z Národního ústavu duševního zdraví ve středu 18. září od 9.00.

Kardinál Blase Cupich z amerického Chicaga bude exkluzivním hostem pořadu Všimli jsme si, ve kterém promluví několik církevních představitelů z různých částí světa o výzvách, jimž ve svých regionech čelí. Rozhovory vznikly na kongresu organizace Renovabis v německém Mnichově. Poslouchejte v pátek 20. září od 9.00.

Mezi Tel-Avivem a Jeruzalémem se nachází trapistický klášter Latrun – místo starobylé s bohatou historií. Doložené římské osídlení, dle legendy hrad "hodného" lotra, křižácké opevnění i vojenská základna. Dnes tu zhruba 15 mnichů svou modlitbou a prací posvěcuje sebe, tento kraj i každého z nás. Mezi mnichy se najde i jeden Čech. Jak se dostal do Latrunu ve Svaté zemi, jak se vůbec dostal do trapistického řádu? Na tyto otázky, a nejen na ně najdete odpověď pořadu Křesťan a svět v neděli 22. září od 20.15.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Připomínáme si 70. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Dnes si připomínáme 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení.
25.02.2020

Poselství Svatého otce Františka k postní době 2020

„Kristovým jménem vyzýváme: Smiřte se s Bohem!“ (2 Kor 5,20)
24.02.2020

Papež František v Bari: Nejvyšším cílem každé společnosti je mír

Svatý Otec František navštívil v neděli 23. února italské město Bari při příležitosti setkání katolických biskupů ze širokého okolí Středozemního moře, zaměřeného na budování pokoje ve složité oblasti kontaktu různých kultur a náboženství. Vytvářet pokoj je prioritou pro církev i společnosti, zdůraznil papež biskupům shromážděným v bazilice sv. Mikuláše.
24.02.2020

Prožijte postní dobu s myšlenkami arcibiskupa Graubnera

Každý den jednu krátkou myšlenku arcibiskupa Jana Graubnera naleznou během postní doby čtenáři olomouckého arcidiecézního webu na adrese www.ado.cz. Objevovat se bude v sekci „Myšlenka na týden“ v rámci titulní strany webu, a to od Popeleční středy (26. února) až do Velikonoc – poslední je plánována na slavnost Zmrtvýchvstání Páně (12. dubna).
24.02.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. února do 1. března 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
24.02.2020