Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
Publikováno: 13. 9. 2019 15:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 17. září v 18.00 mši svatou z brněnského studia Proglasu za posluchače a přátele, ve čtvrtek 19. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. září v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

85. narozeniny letos oslavil neúnavný propagátor Šumavy Emil Kintzl. Bývalý učitel, skaut a sportovec se ve čtyřech letech s rodiči přistěhoval z Prahy do Sušice, zažil válku na hranicích Protektorátu a na vlastní oči léta sledoval, jak se Šumava z živého a zabydleného místa mění ve zničený vojenský prostor. Emil Kintzl se celý život  věnoval sportu. Šumavu prochodil křížem krážem, v létě vyrážel na kolo, v zimě na lyže. O historii regionu se zajímá celá desetiletí a o Šumavě píše a natáčí seriál pro internetovou televizi. Emil Kintzl bude hostem pořadu Vítejte, senioři! v pondělí 16. září od 9.00.

V neděli 15. září 2019 bude v německém Limburgu slavnostně blahořečen pallotin P. Richard Henkes. O jeho životě, díle a mučednické smrti bude hovořit redaktor Antonín Žolnerčík s historikem Mons. Janem Larischem v pořadu ostravského studia Hedvika v pondělí 16. září od 20.15.

V letošním roce slaví své 20. výročí existence Mamma HELP, sdružení pacientek s rakovinou prsu, jejich rodin, zdravotníků i dobrovolníků. V Kafemlýnku v úterý 17. září od 9.00 nám koordinátorka brněnského Mamma HELP centra Monika Chábek představí svou činnost. Speciálně o projektu "Říct to dětem" bude mluvit  i Renata Heinrichová, sociální pracovnice.

Sebevraždy mužů – téma, o kterém se nemluví, protože o něm z mnoha důvodů nemluví sami muži. Toto mlčení prolomil projekt Nejsi sám serveru Aktuálně.cz. Proč muži končí svůj život sebevraždou 4x častěji než ženy, proč se nechtějí sdílet, proč si neumí říct o pomoc – i o tom bude hovořit redaktor Jan Krbec s autorem projektu Nikitou Poliakovem a Alexandrem Kasalem z Národního ústavu duševního zdraví ve středu 18. září od 9.00.

Kardinál Blase Cupich z amerického Chicaga bude exkluzivním hostem pořadu Všimli jsme si, ve kterém promluví několik církevních představitelů z různých částí světa o výzvách, jimž ve svých regionech čelí. Rozhovory vznikly na kongresu organizace Renovabis v německém Mnichově. Poslouchejte v pátek 20. září od 9.00.

Mezi Tel-Avivem a Jeruzalémem se nachází trapistický klášter Latrun – místo starobylé s bohatou historií. Doložené římské osídlení, dle legendy hrad "hodného" lotra, křižácké opevnění i vojenská základna. Dnes tu zhruba 15 mnichů svou modlitbou a prací posvěcuje sebe, tento kraj i každého z nás. Mezi mnichy se najde i jeden Čech. Jak se dostal do Latrunu ve Svaté zemi, jak se vůbec dostal do trapistického řádu? Na tyto otázky, a nejen na ně najdete odpověď pořadu Křesťan a svět v neděli 22. září od 20.15.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Účastníci panamazonské synody obnovili Pakt z katakomb

Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“. Nová verze dokumentu nese nadpis: „Pakt z katakomb za společný dům. Za církev s amazonskou tváří, chudou a sloužící, prorockou a samaritánskou“. Oproti původnímu paktu je zcela přepracovaná a hlavní důraz klade na ekologickou problematiku, obranu domorodců a jejich práv a nároků v profánní i církevní sféře.
22.10.2019

Růže v zimě - nový film o Edith Steinové putuje Evropou

Růže v zimě – tak zní titul nového filmu o významné katolické myslitelce židovského původu, karmelitce Edith Steinové, zavražděné ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a svatořečené Janem Pavlem II. v roce 1998. Podle vlastního scénáře jej zrežíroval herec, režisér a producent Joshua Sinclair, který se pro film o německé mystičce rozhodl po jednom přátelském telefonátu s Johnem Debnym, skladatelem hudby k filmu Mela Gibsona Umučení Krista.
22.10.2019

Blahoslavený se srdcem misionáře

Itálie má nového blahoslaveného. Stal se jím minulou sobotu 19. října italský misionář a mučedník z Myanmaru, otec Alfredo Cremonesi z Papežského institutu zahraničních misií (PIME). Blahořečen byl v lombardském městečku Crema.
22.10.2019

Nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu

Jako již tradičně, začal nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu, pod záštitou Sekce pro mládež ČBK – kurz probíhal ve dnech 13. až 18. října 2019. Tentokrát se účastníci sešli v rekreační oblasti Češkovice nad Blanskem, kterou obklopuje krásná a nyní podzimně zbarvená Drahanská vrchovina.
21.10.2019

Konference připomněla duchovní odkaz kardinála Tomáše Špidlíka

V rámci oslav 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se dnes uskutečnila v Hlavním sále Valdštejnského paláce mezinárodní konference nazvaná „Duchovní odkaz J. E. Tomáše kardinála Špidlíka SJ (1919 – 2010)“. Na konferenci vystoupil kardinál Dominik Duka OP, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, prof. Pavel Ambros a další osobnosti.
21.10.2019