banner sekce
Sekce

Mládež

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2019

Říjnové číslo vám přináší pestrou paletu článků, rad, zábavy i vychytávek do barevného podzimního počasí.
Publikováno: 7. 10. 2019 2:00

Rozhovor
Podzim je ve znamení různých televizních soutěží. Sledujeme a fandíme různě talentovaným lidem a jednou z nich, které fandila celá naše redakce, je Annamária d´Almeida, která se účastnila  soutěže The Voice Česko Slovensko 2019 a zvítězila. Jak to vypadá v zákulisí takové soutěže, jaká Annamária je a co ji baví, se dočtete v našem rozhovoru.

Rada nad zlato
Škola je prostředí, kde by se měl člověk spoustu věcí naučit a to nejen v oblasti vědomostí, ale také vztahových a sociálních vazeb. Co ale dělat v situaci, kdy se škola stane prostředím, kam se bojíme vstoupit? Kde nezažíváme přijetí, ale posměch a odmítnutí? Zeptali jsme se paní Marie Novákové, která je učitelkou etické výchovy. Pokud máte podobný problém, určitě si její rady přečtěte.

Zajímavosti
Štěstí je jen muška zlatá nebo ne? Co je vlastně štěstí, jak vzniká a co se tane, když ho prožíváme? A dá se vůbec popsat? Naše redaktorka Hanka se pustila do hloubkového průzkumu. Prožívala přitom různé emoce ale nakonec nám článek s pocitem štěstí slavnostně odevzdala a vy si ho můžete přečíst. Tak hodně štěstí! :-)

Víra
Každý z nás máme ve svém životě něco, co je pro nás cenné, čeho si vážíme, co si chráníme. Každý by mohl jmenovat to své. Pro někoho je to nějaká věc, pro druhého přátelství s člověkem. A jakou cenu má pro nás víra v Boha? Jsme šťastní, že můžeme věřit, že jsme poznali Ježíše? Většina z nás je věřící odmalička, ani neví, jak se to stalo. A pak potkáváme lidi, o kterých si myslíme, že to mají jednodušší, když do kostela nechodí. Ale je tomu opravdu tak? Otec biskup Vojtěch Cikrle nám k tomu něco poví.

Tvoření
Je podzim, všechno se krásně vybarvuje a nás láká něco malého si vytvořit. Proč to tedy nespojit například s blížícím se svátkem všech zemřelých. Nejen, že něco krásného vytvoříte, vzpomenete si na své prarodiče, ale i modlitba, která provází každou návštěvu hřbitovů je velkým darem pro naše blízké. Přinášíme pár tipů a inspiraci, jak si vyrobit vlastní dekoraci z přírodnin na dveře domu nebo právě na hřbitov.

Téma, co hýbe světem
Miluješ svůj telefon? Mnoho lidí dokáže být několik dní bez své rodiny, několik dní nejíst, několik nocí nespat, ale nevydrží ani jednu hodinu bez mobilu. Všichni je mají, všichni je používají – komunikační aplikace pro mobily a tablety dělají z obyčejné „krabičky“ nenahraditelného parťáka. Vypadají jako super nástroj a skvělá pomůcka pro všechny generace. Jsou však i věci, o kterých se tolik nemluví, ale je dobré o nich vědět. Aplikace jsou totiž dobrým sluhou, ale zlým pánem.

Reportáž
Co uděláte, když se dozvíte, že vaše oblíbená skupina natáčí videoklip? Samozřejmě se ve vás probudí chuť vědět všechno o tom, co se v zákulisí děje. Takže jsme se domluvily s Vjerkou Šablaturovou a společně vás provedeme natáčením nového videoklipu skupiny Good Work „Hej vstávej“.  A navíc se dočtete rady co a jak, pokud se také budete chtít pustit do natáčení i vy. :-)

Tohle byla jen malá ochutnávka toho, co všechno se v novém říjnovém čísle dá najít.

 Krásný podzimní čas přeje IN!

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu

Jako již tradičně, začal nový „turnus“ Studijně-formačního kurzu, pod záštitou Sekce pro mládež ČBK – kurz probíhal ve dnech 13. až 18. října 2019. Tentokrát se účastníci sešli v rekreační oblasti Češkovice nad Blanskem, kterou obklopuje krásná a nyní podzimně zbarvená Drahanská vrchovina.
21.10.2019

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2019

Říjnové číslo vám přináší pestrou paletu článků, rad, zábavy i vychytávek do barevného podzimního počasí.
06.10.2019

Nový ročník Studijně – formační kurzu právě začíná

V týdnu od 13. – 18. 10. 2019 Sekce pro mládež ČBK zahajuje další ročník Studijně formačního týdne. Kurz připravuje vzdělávání a formaci v oblasti diecézní pastorace mládeže pro kněze, laiky i řeholníky.
04.09.2019

Zítra začne v Římě Mezinárodní fórum mladých

V návaznosti na podzimní biskupskou synodu o mladých, víře a rozlišování povolání se v Římě od 19. do 22. června koná Mezinárodní fórum mladých, které pořádá vatikánský Úřad pro laiky, rodinu a život. Za ČR se ho účastní P. Jan Balík, konzultor Dikasteria pro laiky, rodinu a život, a Marie Jenišová a Ondřej Elbel jmenovaní Sekcí pro mládež.
17.06.2019

Kurz pro pracovníky s mládeží zakončil kardinál Duka

Ve dnech 12. - 17. května proběhl v klášteře komunity Chemin Neuf v Tuchoměřicích nedaleko Prahy poslední týden Studijně-formačního kurzu.
29.05.2019