Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
Publikováno: 18. 10. 2019 16:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 22. října v 18.00 mši svatou z radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve čtvrtek 24. října v 18.00 mši svatou mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně ke cti blahoslaveného Karla Habsburského, v pátek 25. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 27. října v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně–Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

 

Málo známé poutní místo Zlatnice leží na území farnosti Pecka v Podkrkonoší, mezi obcemi Borovnice a Vidochov. Vztahuje se k němu velmi zajímavá historie, ve které figurují rovněž dvě sošky Panny Marie. Místo je také zajímavé dvěma křížovými cestami, přičemž jedna z nich vlastně není křížovou cestou, ale zvláštní a neobvyklou cestou světla. V úterý 22. října od 20.15 v pořadu královehradeckého studia bude vyprávět paní Benešová, která je, stejně jako mnoho jejích předků, s místem úzce spjata.

Taky máte tolik rádi cirkus? Chcete být cirkusáky, ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil, jak nespadnout z hrazdy? S Barvínkem se v úterý 22. října od 16.00 můžete vypravit do cirkusové manéže, kde se vzdušné akrobacii, chůzi po laně, ale taky třeba klaunským a kouzelnickým dovednostem učí děti i dospělí. Na návštěvě v brněnském cirkusu LeGrando zažijete určitě spoustu legrace!

Josef Pazderka je novinář a v současné době pracuje jako šéfredaktor zpravodajského portálu Aktuálně.cz. Po ukončení vysokoškolských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy pracoval pro Člověka v tísni v Rusku a Africe. V roce 2003 dokončil rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii.  Od roku 2005 začal pracovat v zahraniční redakci České televize. Nezapomenutelné jsou jeho reportáže, které přinášel z Ruska i Polska. Kde vidí Josef Pazderka největší výzvy pro současného novináře?  Jaká je cena pravdy?  Jak se bránit fake news? To prozradí v rozhovoru s Kateřinou Rózsovou ve čtvrtek 24. října od 9.00 v pořadu Mezi slovy.

V neděli 27. října bude od 20.15 večer hostem pořadu Křesťan a svět P. Vojtěch Koukal, který zasvětil svůj život Komunitě blahoslavenství. Je zodpovědný za její život a fungování. A zároveň iniciuje řadu projektů, které vrací život do farností. Před asi devíti lety inicioval projekt evangelizačních farních buněk v České republice a před čtyřmi lety zahájil organizaci konferencí o evangelizaci. V posledních letech zintenzivnil formaci pro farní kněze, aby se stali aktivními členy církve vycházející podle výzvy papeže Františka. A pro zájemce kněze také vytvořil prostředí fraternity, kde mohou tito služebníci žít v komunitě a vzájemně se povzbuzovat.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020