Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
Publikováno: 18. 10. 2019 16:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 22. října v 18.00 mši svatou z radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve čtvrtek 24. října v 18.00 mši svatou mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně ke cti blahoslaveného Karla Habsburského, v pátek 25. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 27. října v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně–Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

 

Málo známé poutní místo Zlatnice leží na území farnosti Pecka v Podkrkonoší, mezi obcemi Borovnice a Vidochov. Vztahuje se k němu velmi zajímavá historie, ve které figurují rovněž dvě sošky Panny Marie. Místo je také zajímavé dvěma křížovými cestami, přičemž jedna z nich vlastně není křížovou cestou, ale zvláštní a neobvyklou cestou světla. V úterý 22. října od 20.15 v pořadu královehradeckého studia bude vyprávět paní Benešová, která je, stejně jako mnoho jejích předků, s místem úzce spjata.

Taky máte tolik rádi cirkus? Chcete být cirkusáky, ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil, jak nespadnout z hrazdy? S Barvínkem se v úterý 22. října od 16.00 můžete vypravit do cirkusové manéže, kde se vzdušné akrobacii, chůzi po laně, ale taky třeba klaunským a kouzelnickým dovednostem učí děti i dospělí. Na návštěvě v brněnském cirkusu LeGrando zažijete určitě spoustu legrace!

Josef Pazderka je novinář a v současné době pracuje jako šéfredaktor zpravodajského portálu Aktuálně.cz. Po ukončení vysokoškolských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy pracoval pro Člověka v tísni v Rusku a Africe. V roce 2003 dokončil rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii.  Od roku 2005 začal pracovat v zahraniční redakci České televize. Nezapomenutelné jsou jeho reportáže, které přinášel z Ruska i Polska. Kde vidí Josef Pazderka největší výzvy pro současného novináře?  Jaká je cena pravdy?  Jak se bránit fake news? To prozradí v rozhovoru s Kateřinou Rózsovou ve čtvrtek 24. října od 9.00 v pořadu Mezi slovy.

V neděli 27. října bude od 20.15 večer hostem pořadu Křesťan a svět P. Vojtěch Koukal, který zasvětil svůj život Komunitě blahoslavenství. Je zodpovědný za její život a fungování. A zároveň iniciuje řadu projektů, které vrací život do farností. Před asi devíti lety inicioval projekt evangelizačních farních buněk v České republice a před čtyřmi lety zahájil organizaci konferencí o evangelizaci. V posledních letech zintenzivnil formaci pro farní kněze, aby se stali aktivními členy církve vycházející podle výzvy papeže Františka. A pro zájemce kněze také vytvořil prostředí fraternity, kde mohou tito služebníci žít v komunitě a vzájemně se povzbuzovat.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež František mladým Thajcům: Buďte zakořeněni v Kristu a pěstujte s Ním přátelství

Poslední den v Thajsku věnoval papež František setkání s duchovenstvem a mládeží. Biskupům připomněl první misionáře, kteří můžou být svým temperamentem, odvahou a radostí zrcadlem pro dnešní evangelizátory. Ve své promluvě mladým zdůraznil, aby neměli strach z budoucnosti a pěstovali přátelství s Kristem, které je nezbytným olejem k osvětlení nejen naší cesty, ale i cesty těch, kteří nás obklopují.
22.11.2019

Česko opět spojí vzpomínka na oběti nehod

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle již tradičního řetězce pietních aktů, bohoslužeb a dalších setkání, kterými se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten Světová zdravotnická organizace vyhlašuje vždy na třetí neděli v listopadu, ale vzhledem ke státnímu svátku se proto některé akce přesunuly na nadcházející víkend.
22.11.2019

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019