Kardinál Marx nebude kandidovat na předsednictví biskupské konference

Německá biskupská konference si začátkem března bude hledat nové vedení. Její dosavadní předseda, kard. Reinhard Marx, dnes oznámil, že již nebude kandidovat na druhé volební období.
Publikováno: 11. 2. 2020 17:30

V dopise adresovaném německým biskupům vysvětluje, že nejde o spontánní rozhodnutí, nýbrž naopak o krok, který zvažuje již delší dobu, a to z věkových důvodů. „Myslím, že by měla přijít na řadu mladší generace. A možná bude také dobré, když v tomto úřadě častěji nastane změna“, píše mnichovsko-freisingský arcibiskup.

Kardinál Marx ubezpečuje, že bude v německé biskupské konferenci nadále aktivně spolupracovat, a to zejména na synodální cestě, která, jak říká, měla dobrý start. Zároveň se chce více věnovat své diecézi, v níž letos začíná rozsáhlý strategický proces. Kromě toho na přání papeže Františka pracuje v Radě kardinálů, která připravuje reformu římské kurie, a jako odborník na sociální nauku církve řídí vatikánskou Ekonomickou radu.

Mnichovský arcibiskup nastoupil do čela biskupské konference, která sdružuje 69 německých biskupů ze 27 diecézí, v roce 2014. Jeho zástupcem je osnabrücký biskup Franz-Josef Bode. Jarní plenární zasedání německých biskupů se uskuteční ve dnech 2.-5. března v Mohuči a, jak bylo naznačeno, zvolí nového předsedu.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Vatikán spustil kampaň #IamChurch

Úřad pro laiky, rodinu a život zahájil kampaň k příštímu Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením, který připadá na 3. prosince. Od 6. prosince budou po dobu pěti týdnů zveřejňována svědectví z různých částí světa, která přiblíží příběhy zdravotně postižených lidí, kteří žijí a působí v církvi.
30.11.2021

Kardinál Parolin o „zrušených“ Vánocích: Takto se s diskriminací nebojuje

„Kdo jde proti realitě, vystavuje se vážnému nebezpečí.“ Státní sekretář Svatého stolce, kardinál Pietro Parolin, se v rozhovoru pro vatikánská média vyjádřil k novému dokumentu Evropské komise, který vyzývá, aby se nepoužívala slova a jména jako Vánoce, Maria nebo Jan.
30.11.2021

Křesťanský advent a Vánoce 2021

Projekt „Křesťanský advent a Vánoce“ chce také letos přiblížit co nejširší veřejnosti duchovní poselství křesťanského adventu a Vánoc. Nabízí možnosti v on-line prostoru, ale také zve na tematické programy, které nabízejí během adventu a vánoční doby křesťanské farnosti a sbory. Rozmanité tvořivé inspirace na advent a Vánoce naleznete na webu na webu www.krestanskevanoce.cz v sekci Advent a Vánoce - podněty a inspirace
30.11.2021

Papež: Nedostatek úcty na státních hranicích umenšuje lidskost nás všech

Kardinál státní sekretář Pietro Parolin dnes odpoledne formou videokonference vystoupil v ženevském sídle Mezinárodní organizace pro migraci, která si připomíná sedm desetiletí od založení, a přednesl poselství papeže Františka. Svatý stolec se stal členským státem této organizace před deseti lety z rozhodnutí papeže Benedikta XVI. Dnes papež Mezinárodní organizaci pro migraci poděkoval za sedmdesát let její služby migrantům.
30.11.2021

Na Kypru probíhají poslední přípravy na papežovu návštěvu

V kyperském hlavním městě Nikósii se dokončují poslední přípravy před návštěvou papeže Františka, která má začít ve čtvrtek.
29.11.2021