banner sekce
Sekce

Odbor evropských fondů

Kapacita konference je prozatím naplněna. Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Akce se koná 19. listopadu 2020 od 8.30 hodin do 16:30 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze.
Publikováno: 14. 7. 2020 15:00

Konference zodpoví základní otázky o podobě dotační politiky Evropské unie po roce 2021 a možnostech jejího využití pro církevní subjekty.

Příspěvky se budou věnovat zejména těmto tématům:

  • církevní školství
  • sociální služby a sociální činnosti
  • sociální bydlení a sociální začleňování
  • komunitní a spolkový život
  • investice do lesů a lesnické infrastruktury, zemědělství
  • revitalizace kulturního dědictví
  • možnosti financování projektů prostřednictvím tzv. integrovaných nástrojů (místní akční skupiny, integrované teritoriální investice) a Regionálních akčních plánů
  • finanční toky programového období

Jako přednášející vystoupí zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Státního fondů životního prostředí, Ministerstva financí ČR a zástupce Národní sítě Místních akčních skupin ČR.

Konference je určena zejména vedoucím pracovníkům diecézí, ekonomům, zástupcům řeholních řádů a kongregací, představitelům charit, diakonií a dalších neziskových církevních organizací, ředitelům církevních škol, projektovým manažerům, kněžím, a všem, kteří hledají dotační možnosti pro církevní projekty.

Příspěvky se zaměří na potřeby církve a bude dán dostatečný prostor pro diskusi a dotazy.  

Více informací naleznete v přiloženém programu. Uvítáme i Vaše náměty, co by Vás zajímalo a mělo na konferenci zaznít.

Technické dotazy ke konferenci a případné náměty k programu směřujte na Odbor evropských fondů České biskupské konference, e-mail: schonherrova@cirkev.cz, tel: 733 742 098.

Na konferenci se můžete přihlásit prostřednictvím této přihlášky.

Účastnický poplatek činí 500,- Kč vč. DPH. Poplatek bude použit na úhradu občerstvení.

Kapacita sálu je omezena, doporučujeme tedy včasné přihlášení.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Eva Schönherrová

Související články