banner sekce
Sekce

Odbor evropských fondů

Konference odložena. Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Konference byla přesunuta, až bude možné její prezenční konání. Termín včas oznámíme.
Publikováno: 14. 7. 2020 13:00

Konference zodpoví základní otázky o podobě dotační politiky Evropské unie po roce 2021 a možnostech jejího využití pro církevní subjekty.

Příspěvky se budou věnovat zejména těmto tématům:

  • církevní školství
  • sociální služby a sociální činnosti
  • sociální bydlení a sociální začleňování
  • komunitní a spolkový život
  • investice do lesů a lesnické infrastruktury, zemědělství
  • revitalizace kulturního dědictví
  • možnosti financování projektů prostřednictvím tzv. integrovaných nástrojů (místní akční skupiny, integrované teritoriální investice) a Regionálních akčních plánů
  • finanční toky programového období

Jako přednášející vystoupí zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Státního fondů životního prostředí, Ministerstva financí ČR a zástupce Národní sítě Místních akčních skupin ČR.

Konference je určena zejména vedoucím pracovníkům diecézí, ekonomům, zástupcům řeholních řádů a kongregací, představitelům charit, diakonií a dalších neziskových církevních organizací, ředitelům církevních škol, projektovým manažerům, kněžím, a všem, kteří hledají dotační možnosti pro církevní projekty.

Příspěvky se zaměří na potřeby církve a bude dán dostatečný prostor pro diskusi a dotazy.  

Více informací naleznete v přiloženém programu. Uvítáme i Vaše náměty, co by Vás zajímalo a mělo na konferenci zaznít.

Technické dotazy ke konferenci a případné náměty k programu směřujte na Odbor evropských fondů České biskupské konference, e-mail: schonherrova@cirkev.cz, tel: 733 742 098.

Na konferenci se můžete přihlásit prostřednictvím této přihlášky.

Účastnický poplatek činí 500,- Kč vč. DPH. Poplatek bude použit na úhradu občerstvení.

Kapacita sálu je omezena, doporučujeme tedy včasné přihlášení.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Eva Schönherrová

Související články

Další aktuality

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021

Nové programové období – nové dotační možnosti

Rokem 2021 začíná další sedmileté rozpočtové období Evropské unie, ve kterém Česká republika očekává 1 200 miliard korun pro financování politiky soudržnosti. Operační programy, které zprostředkují čerpání finanční podpory, byly předloženy vládě v říjnu 2020 pro informaci. Upřesnění oblastí, které bude možno z těchto programů podporovat, a finální rozdělení alokace, budou předmětem dalších jednání.
11.01.2021

IROP navyšuje alokace výzev a podpoří projekty v zásobníku

V rámci IROP jsou navýšeny některé výzvy, čímž dojde k podpoře náhradních projektů. Jedná se i v oblasti kulturního dědictví, vzdělávání a sociálních služeb.
07.09.2020

Dotace na řešení kůrovcové kalamity v lesích

Ministerstvo zemědělství ČR zveřejnilo výzvu k podávání žádostí o poskytnutí finančního příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v nestátních lesích za rok 2019.
23.07.2020

ČR může v příštích 7 letech získat z EU až 1,36 bilionu Kč

Evropští lídři se na zasedání Evropské rady dohodli na parametrech budoucího sedmiletého rozpočtu EU a tzv. Fondu obnovy Evropy po krizi způsobené pandemií COVID-19.
23.07.2020