Konference představující dotační možnosti nového programového období EU

Datum publikace15. 4. 2021, 10.15

Česká biskupská konference pořádá konferenci 'Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace'.Konference se vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením uskuteční 22. dubna 2021 online.

Konference zodpoví základní otázky o podobě dotační politiky Evropské unie po roce 2021 a možnostech jejího využití pro církevní subjekty.

Příspěvky se budou věnovat zejména těmto tématům:

• církevní školství
  • sociální služby a sociální činnosti
  • sociální bydlení a sociální začleňování
  • komunitní a spolkový život
  • investice do lesů a lesnické infrastruktury, zemědělství
  • revitalizace kulturního dědictví
  • možnosti financování projektů prostřednictvím tzv. integrovaných nástrojů (místní akční skupiny, integrované teritoriální investice) a Regionálních akčních plánů
  • finanční toky programového období

Jako přednášející vystoupí zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Státního fondů životního prostředí, Ministerstva financí ČR a zástupce Národní sítě Místních akčních skupin ČR.

Konference je určena zejména vedoucím pracovníkům diecézí, ekonomům, zástupcům řeholních řádů a kongregací, představitelům charit, diakonií a dalších neziskových církevních organizací, ředitelům církevních škol, projektovým manažerům, kněžím, a všem, kteří hledají dotační možnosti pro církevní projekty.

Příspěvky se zaměří na potřeby církve a bude dán dostatečný prostor pro diskusi a dotazy.

Více informací naleznete v přiloženém programu.

Technické dotazy ke konferenci a případné náměty k programu směřujte na Odbor evropských fondů České biskupské konference, e-mail: schonherrova@cirkev.cz, tel: 733 742 098.

Účastnický poplatek činí 150,- Kč.

Autor článku: Eva Schönherrová