V Santiagu de Compostela se v srpnu 2021 uskuteční Evropská pouť mladých

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (PEJ21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká." Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021 představili organizátoři přímo na světoznámém poutním místě, kde leží ostatky sv. Jakuba, v sobotu 25. července.
Publikováno: 30. 7. 2020 17:00

Pětidenní iniciativa je součástí tzv. Compostelského svatého roku, který se koná vždy, když svátek sv. Jakuba připadá na neděli.

Motto poutě je inspirované tématem Světových dní mládeže, které se uskuteční v Lisabonu v roce 2023, i tématy přípravných let právě na toto setkání.

Účastníci Evropské poutě mládeže budou mít ještě před začátkem jejího oficiálního programu možnost putovat do Santiaga i formou tradiční pěší poutě. Organizátoři připravili osm různých tratí ve čtyřech provinciích Galície i speciální trasu v compostelské diecézi.

„V těchto časech pandemie Covid-19 i dalších „pandemií“, kdy chybí smysl života, potřebujeme být znamením víry naděje a lásky," vyzval mladé arcibiskup Santiaga de Compostela Mons. Julián Barrio při prezentaci projektu, na kterou se již přihlásilo velké množství zájemců.

Hymna Evropské poutě mladých má název: „Přijď do Santiaga, je to víc, než jen pouť.“ Na logu a plakátu, který vytvořil Antonio Jesús Marcos, jeden z mladých poutníků, nechybí symbol poutníků do Compostely - mušle - a ani místní katedrála.

„Dnes, víc než kdykoliv dříve, potřebujeme sílu, nasazení a víru mnohých mladých, kteří chtějí nastartovat, kteří potřebují povzbuzení, doprovázení a kteří chtějí absolvovat pouť do Santiaga ne jen pro to, aby cestovali, ale aby našli smysl své nejhlubší touhy po štěstí, kterou je možné najít v Kristu,“ vysvětlují organizátoři Evropské poutě mladých.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020

Papež: Soucit je důvěra v prozřetelnou Otcovu lásku

Před dnešním polednem dorazila na Svatopetrské náměstí asi tisícovka lidí, aby si vyslechla pravidelnou promluvu Petrova nástupce, pomodlila se spolu s ním a dostala apoštolské požehnání. Papež František komentoval evangelium (Mt 14,13-21), které bylo čteno při mši svaté tuto, v pořadí již 18. neděli liturgického mezidobí, a podává Ježíšovo zázračné rozmnožení chlebů a ryb.
02.08.2020

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti - 18. neděle v mezidobí

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti na 18. neděle v mezidobí má název S ním to dáš.
01.08.2020

Zamyšlení Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, o kněžství

„Kněžství tak pro křesťana není pouhý úřad nebo funkce, ale jde o podstatu, bytostně přítomnou v duši člověka. Obvykle se tato skutečnost vyjadřuje slovy nezrušitelné znamení, které je do duše vtisknuto přijetím svátosti," uvádí českobudějovický biskup Vlastimil Kročil ve svém zamyšlení nad významem svátosti řádu církve (jáhenství, kněžství a biskupství) v souvislosti s blížící se liturgickou památkou sv. Jana Marie Vianney, svatého faráře arského, kterou si budeme připomínat 4. srpna.
31.07.2020