V Santiagu de Compostela se v srpnu 2021 uskuteční Evropská pouť mladých

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (PEJ21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká." Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021 představili organizátoři přímo na světoznámém poutním místě, kde leží ostatky sv. Jakuba, v sobotu 25. července.
Publikováno: 30. 7. 2020 17:00

Pětidenní iniciativa je součástí tzv. Compostelského svatého roku, který se koná vždy, když svátek sv. Jakuba připadá na neděli.

Motto poutě je inspirované tématem Světových dní mládeže, které se uskuteční v Lisabonu v roce 2023, i tématy přípravných let právě na toto setkání.

Účastníci Evropské poutě mládeže budou mít ještě před začátkem jejího oficiálního programu možnost putovat do Santiaga i formou tradiční pěší poutě. Organizátoři připravili osm různých tratí ve čtyřech provinciích Galície i speciální trasu v compostelské diecézi.

„V těchto časech pandemie Covid-19 i dalších „pandemií“, kdy chybí smysl života, potřebujeme být znamením víry naděje a lásky," vyzval mladé arcibiskup Santiaga de Compostela Mons. Julián Barrio při prezentaci projektu, na kterou se již přihlásilo velké množství zájemců.

Hymna Evropské poutě mladých má název: „Přijď do Santiaga, je to víc, než jen pouť.“ Na logu a plakátu, který vytvořil Antonio Jesús Marcos, jeden z mladých poutníků, nechybí symbol poutníků do Compostely - mušle - a ani místní katedrála.

„Dnes, víc než kdykoliv dříve, potřebujeme sílu, nasazení a víru mnohých mladých, kteří chtějí nastartovat, kteří potřebují povzbuzení, doprovázení a kteří chtějí absolvovat pouť do Santiaga ne jen pro to, aby cestovali, ale aby našli smysl své nejhlubší touhy po štěstí, kterou je možné najít v Kristu,“ vysvětlují organizátoři Evropské poutě mladých.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020

Zrušeno plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí

Plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí plánované od 25.-27. září 2020 v Praze se v důsledku pandemie covid-19 ruší. Jednání bude probíhat online.
17.09.2020