Biskup Martin David si prohlédl nové prostory Chráněných dílen Charity Opava

Biskup Martin David si v doprovodu diecézní ekonomky Marty Hruškové prohlédl v pátek 7. července prostory části bývalé Strojní traktorové stanice v Jaktaři, které se stanou novým domovem Chráněných dílen Charity Opava. Prostory, které procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, získala Charita Opava za zásadního přispění Biskupství ostravsko-opavského.
Publikováno: 11. 8. 2020 18:30

Hosty z biskupství provedli ředitel Charity Opava Jan Hanuš a jeho zástupce Tomáš Schaffartzik bývalou administrativní budovou i čtyřmi rozsáhlými haly se zázemím. Několikapatrová administrativní budova se stane pracovištěm šicí, tkací, vyšívací a keramické dílny a bude se zde provádět také gravírování a sítotisk. Ve čtyřech halách pak bude sídlit chráněná technická a kompletační dílna.

Na budovách finišují stavební práce a zároveň již začalo náročné stěhování. „Nejprve jsme v červenci stěhovali nové neobsazené šatní skříňky, stoly židle a obecně materiál, který nepotřebujeme,“ popisuje Tomáš Schaffartzik. „Pak jsme z důvodu velkých rozměrů a hmotnosti ještě před pokládkou dlažby přestěhovali tři keramické pece a laser,“ dodává. Hlavní část stěhování ale čeká dílny v srpnu.

V září se s novým areálem během malé interní slavnosti seznámí všichni pracovníci Charity Opava. Oficiální slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 8. října, kdy ostravsko-opavský biskup Martin David nové prostory požehná.

Charita Opava dnes zaměstnává více než 270 lidí, z toho je 170 občanů se zdravotním handicapem. Velká kapacita areálu umožní další rozvoj zaměstnávání zdravotně handicapovaných, kterému dosud bránily nedostatečné prostory.

Zdroj: Charita Opava

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021