Biskup Martin David si prohlédl nové prostory Chráněných dílen Charity Opava

Biskup Martin David si v doprovodu diecézní ekonomky Marty Hruškové prohlédl v pátek 7. července prostory části bývalé Strojní traktorové stanice v Jaktaři, které se stanou novým domovem Chráněných dílen Charity Opava. Prostory, které procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, získala Charita Opava za zásadního přispění Biskupství ostravsko-opavského.
Publikováno: 11. 8. 2020 20:30

Hosty z biskupství provedli ředitel Charity Opava Jan Hanuš a jeho zástupce Tomáš Schaffartzik bývalou administrativní budovou i čtyřmi rozsáhlými haly se zázemím. Několikapatrová administrativní budova se stane pracovištěm šicí, tkací, vyšívací a keramické dílny a bude se zde provádět také gravírování a sítotisk. Ve čtyřech halách pak bude sídlit chráněná technická a kompletační dílna.

Na budovách finišují stavební práce a zároveň již začalo náročné stěhování. „Nejprve jsme v červenci stěhovali nové neobsazené šatní skříňky, stoly židle a obecně materiál, který nepotřebujeme,“ popisuje Tomáš Schaffartzik. „Pak jsme z důvodu velkých rozměrů a hmotnosti ještě před pokládkou dlažby přestěhovali tři keramické pece a laser,“ dodává. Hlavní část stěhování ale čeká dílny v srpnu.

V září se s novým areálem během malé interní slavnosti seznámí všichni pracovníci Charity Opava. Oficiální slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 8. října, kdy ostravsko-opavský biskup Martin David nové prostory požehná.

Charita Opava dnes zaměstnává více než 270 lidí, z toho je 170 občanů se zdravotním handicapem. Velká kapacita areálu umožní další rozvoj zaměstnávání zdravotně handicapovaných, kterému dosud bránily nedostatečné prostory.

Zdroj: Charita Opava

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020