Synodální cesta v Německu pokračuje jako konference online

Datum publikace4. 2. 2021, 14.45

Druhé zasedání účastníků Synodální cesty ohledně reformy katolické církve v Německu začne již dnes večer 4. února a bude pokračovat celý den i zítra 5. února. Kvůli koronakrizi se schůzky konají online a zájemci mohou konzultace sledovat prostřednictvím živého přenosu i v angličtině.

Foto: Vatican News

Podle vyjádření Německé biskupské konference se plenárního zasedání opět budou účastnit členové synodálního shromáždění, poradci čtyř synodálních fór, pozorovatelé ze sousedních zemí (včetně České republiky) a zástupci ekumeny. Program by měl zahrnovat jednání všech čtyř synodálních fór (moc a její rozdělení v církvi; kněžský život dnes; ženy ve službách a úřadech církve; život v podařených svazcích – prožitek lásky v sexualitě a partnerství), která by se měla zaměřit na současný stav prací. Počítá se i s diskuzí o stavu a řešení sexuálního zneužívání v církvi, včetně zpětné vazby od některých pozorovatelů.

Organizátoři Synodální cesty poskytnou pro všechny zájemce živý přenos ze zasedání na webu www.synodalerweg.de/livestream a na kanálu YouTube Německé biskupské konference. Vzhledem k tomu, že se Synodální cesta těší i mezinárodnímu zájmu, bude k dispozici simultánní tlumočení do anglického jazyka. Program i dokumenty jsou k dispozici na webových stránkách Synodální cesty v části Online konference.

Synodální cesta byla prodloužena

Koronakrize prodloužila Synodální cestu o jeden rok, z původně plánovaných dvou na celkem tři. Někteří věřící považují společný reformní projekt laiků a biskupů katolické církve s ohledem na současnou situaci v Německu za zvláště naléhavý, stejně tak i předseda Německé biskupské konference Georg Bätzing. 29. června 2019 adresoval papež František list adresovaný „Putujícímu Božímu lidu v Německu“, ve kterém apeluje na jednotu německých katolíků s všeobecnou církví.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: TS ČBK