Kam se v této době vydat na misijní a mariánskou pouť?

V období nejistot a společenských omezení, kdy není moc možností zúčastnit se hromadných poutí, vám Papežská misijní díla prostřednictvím programu „Misijní putování k Panně Marii“ nabízejí návod, jak takové duchovní putování provést v individuálních podmínkách.
Publikováno: 6. 5. 2021 20:00

Aktivitu Misijní putování k Panně Marii můžete absolvovat v každém věku, individuálně nebo v rodinném, farním či jiném společenství; spojit s návštěvou známého či oblíbeného mariánského poutního místa (tipy na konkrétní místa jsou součástí programu), případně vykonat i v domácím prostředí (v křesle, v zahradě, blízké přírodě…). Zároveň ho lze využít jako zábavný misijní program pro děti během prázdnin nebo jako přípravu před Misijní nedělí, případně jako zdroj inspirace pro mariánskou kontemplaci v širších souvislostech a spojit s modlitební i finanční podporou aktuálních misijních projektů.

Program můžete:

  • přizpůsobit svým aktuálním možnostem
  • absolvovat sami, s rodinou nebo ve společenství
  • spojit s návštěvou konkrétního mariánského poutního místa (na stránce Misijního putování najdete i tipy, kam se můžete vypravit)
  • v případě omezeného pohybu vykonat i ve svém prostředí (doma, v zahradě, blízké přírodě…)
  • absolvovat kdykoliv – v květnu i v říjnu, za krásného počasí venku a za nepříznivého počasí doma
  • využít jako zábavný misijní duchovní program pro děti během prázdnin nebo jako přípravu před Misijní nedělí
  • využít jako zdroj inspirace pro mariánskou kontemplaci v širších souvislostech…a možná najdete i mnohá další využití.
     

Pokud se vydáte na konkrétní poutní místo s dětmi, najdete zde pro ně i množství zábavných misijních úkolů, kterými jim cestu můžete zpestřit. Plnění úkolů je spojeno s luštěním tajenky.

Tipy na mariánská poutní místa: https://1url.cz/gK1VC 

Návod ve formě inspirativních karet, které si můžete prohlížet v mobilu, nebo vytisknout, rozstříhat a vzít na cestu s sebou, stahujte na  https://www.missio.cz/misijni-putovani/.
 
Budeme moc rádi, když nám ze svého putování pošlete pár fotografií nebo vtipných videí.

Kontakt a více informací:
Papežská misijní díla, Na Kropáčce 30/1, Hradec Králové 500 03,
tel. 604 838 882, pmd@missio.cz, www.missio.cz

Zdroj: Papežská misijní díla

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021