Papež k Myanmaru a uprchlíkům

Po nedělní polední modlitbě na náměstí sv. Petra papež František podpořil humanitární koridory a respektování útočišť v Myanmaru.
Publikováno: 21. 6. 2021 11:00

Foto: Vatican News

Papež poutníkům shromážděným na náměstí ohledně Myanmaru řekl:

Připojuji se k hlasu myanmarských biskupů, kteří minulý týden vydali výzvu upozorňující celý svět na otřesnou zkušenost tisíců lidí, kteří jsou v této zemi vysídleni a hladoví. „Prosíme,“ říkají, „aby byly laskavě povoleny humanitární koridory a aby byly respektovány kostely, pagody, kláštery, mešity, chrámy i školy a nemocnice jako neutrální místa útočiště.“ Kéž Kristovo srdce nese srdce všech a přináší mír do Myanmaru.

František také při příležitosti Světového dne uprchlíků zopakoval svůj postoj k situaci uprchlíků a vyzval, abychom se od nich učili:

Dnešní Světový den uprchlíků je vyhlášen Organizací spojených národů a jeho mottem je „Společně můžeme něco změnit“. Otevřeme svá srdce uprchlíkům, vžijme se do jejich trápení a radostí, učme se z jejich odvážné statečnosti, a tak se všichni společně staneme humánnějším společenstvím, jednou velkou rodinou.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Biskup Malý ke Světovému dni seniorů a prarodičů

Přinášíme zamyšlení biskupa Václava Malého ke Světovému dni prarodičů a seniorů, který na 25. července ustanovil papež František. Ve svém textu se pražský pomocný biskup a předseda Rady Iustitia et Pax při ČBK vrací i k nedávnému svátku sv. Marie Magdalény.
26.07.2021

Slováci se připravují na návštěvu papeže modlitbou růžence

„Zveme lidi dobré vůle, aby se zapojili do přípravy duchovní kytice, na které bude každý z účastníků vlastnit jeden květ. Příprava potrvá 40 dní od 7. srpna do 15. září. Během těchto 40 dní se účastníci pomodlí denně modlitbu růžence - v kostele, doma nebo v rámci svého společenství. Modlitba růžence bude za Slovensko a za papeže Františka,“ zvou Papežská misijní díla na Slovensku věřící k modlitbě růžence.
26.07.2021

Dokumentaristé Paměti národa hledají svědectví!

Dokumentaristé Paměti národa se obrací na věřící, aby jim pomohli najít ty, kteří díky své víře trpěli v období komunistické totality: „Mezi pravidelnými návštěvníky vašeho kostela jsou jistě i lidé, kteří za sebou mají pohnuté osudy. V lavicích vedle vás možná sedávají bývalí muklové z uranových dolů, lidé vyšetřovaní Státní bezpečností, lidé, kteří někomu pomáhali překonat československé hranice, nebo se o to dokonce sami pokusili. Jsou mezi vámi lidé, kteří byli kvůli své víře v Boha perzekvováni. Pomozte nám je najít!"
26.07.2021

Olympijský kaplan našim sportovcům na dálku žehná

V pátek 23. července 2021 zaplál po ročním odložení na zahajovacím ceremoniálu nad Tokiem oheň XXXII. olympijských her. „Prosím všechny o modlitbu za naše sportovce i celý realizační tým," vyzývá kaplan českého olympijského týmu P. Oldřich Chocholáč z brněnské diecéze.
26.07.2021

Papež: Mladí a staří se potřebují navzájem

Po nedělní polední modlitbě Anděl Páně ve Vatikánu papež František během svých pozdravů připomněl dnešní Světový den prarodičů a seniorů a vyzval k vzájemnému setkávání obohacování a respektu.
25.07.2021