Papež k Myanmaru a uprchlíkům

Datum publikace21. 6. 2021, 11.00

Po nedělní polední modlitbě na náměstí sv. Petra papež František podpořil humanitární koridory a respektování útočišť v Myanmaru.

Foto: Vatican News

Papež poutníkům shromážděným na náměstí ohledně Myanmaru řekl:

Připojuji se k hlasu myanmarských biskupů, kteří minulý týden vydali výzvu upozorňující celý svět na otřesnou zkušenost tisíců lidí, kteří jsou v této zemi vysídleni a hladoví. „Prosíme,“ říkají, „aby byly laskavě povoleny humanitární koridory a aby byly respektovány kostely, pagody, kláštery, mešity, chrámy i školy a nemocnice jako neutrální místa útočiště.“ Kéž Kristovo srdce nese srdce všech a přináší mír do Myanmaru.

František také při příležitosti Světového dne uprchlíků zopakoval svůj postoj k situaci uprchlíků a vyzval, abychom se od nich učili:

Dnešní Světový den uprchlíků je vyhlášen Organizací spojených národů a jeho mottem je „Společně můžeme něco změnit“. Otevřeme svá srdce uprchlíkům, vžijme se do jejich trápení a radostí, učme se z jejich odvážné statečnosti, a tak se všichni společně staneme humánnějším společenstvím, jednou velkou rodinou.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku: TS ČBK