20. svatoanenské zahradní slavnosti v Domově sv. Josefa ve Dvoře Králové nad Labem zbouraly bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných

Datum publikace27. 7. 2021, 13.15

Domov sv. Josefa ve Dvoře Králové nad Labem uspořádal tuto sobotu 24. července 2021 již 20. svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér. Jednalo se o jubilejní akci na pomoc potřebným lidem s roztroušenou sklerózou. Účastnil se jich také kardinál Dominik Duka a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který také touto nemocí trpí.

„Domov sv. Josefa a práci místních zaměstnanců poznáte po ovoci,“ zaznělo z úst generálního vikáře Biskupství královéhradeckého Mons. Jana Paseky při slavnostní poutní mši svaté. Zahájení si nenechal ujít ani dlouhodobý podporovatel Domova sv. Josefa, kardinál Dominik Duka, který zavzpomínal společně s ředitelem Oblastní charity Červený Kostelec, Miroslavem Wajsarem, jak se Domov před 20 lety budoval.

V rámci programu slavností na návštěvníky čekaly stánky se starobylými řemesly, koncert hudební skupiny Quanti Minoris,k tomu kontrabasové kvarteto Bumblebass, divadlo pro děti Kozlík, operní zpěv Lucie Bildové, Voxel & spol. a mnoho dalších umělců na 4 hudebních scénách. Nechyběl také koncert skupiny Hradišťan & J. Pavlica. Právě toto hudební těleso uskutečnilo téměř před 20 lety vůbec první benefiční koncert pro Domov sv. Josefa.

Klienti Domova sv. Josefa připravili na slavnosti keramický model Domov sv. Josefa, který se vydražil v tiché aukci za 15 000 Kč.

V rámci slavností proběhla i tradiční prohlídka Domova sv. Josefa, důsledkem pandemických opatření však pro omezené množství zájemců. Část prohlídky měl na starost pan Josef, kteří je už více než 5 let klientem Domova sv. Josefa. Téměř nemůže hýbat rukama, no i přesto ovládá počítač pomocí speciální pomůcky. Právě tuto dovednost všem zájemcům představil.

Právě lidi trpící roztroušenou sklerózou, jako je i pan Josef, podpořilo svojí účastí celkem 1 412 návštěvníků. Celkový výtěžek akce dosáhl částky 200 638 Kč. Všechny tyto prostředky putují na dofinancování terapeutické péče v Domově sv. Josefa, kterou může každý podpořit na webu www.domovsvatehojosefa.cz/pomahejte-s-nami.html.

Zdroj: tisková zpráva, Domov sv. Josefa

Autor článku: TS ČBK