Papež jmenoval apoštolského administrátora kolínské arcidiecéze

Papež František včera jmenoval mons. Rolfa Steinhäusera apoštolským administrátorem sede plena et ad nutum Sanctae Sedis, tj. s plnými pravomocemi a až do odvolání, pro kolínskou arcidiecézi, vyplývá z tiskového prohlášení Svatého stolce.
Publikováno: 13. 10. 2021 11:15

Foto: Mons. Rolf Steinhäuser, pomocný biskup arcidiecéze Kolín nad Rýnem 

Apoštolská nunciatura v Německu již 24. září oznámila, že pomocný biskup Rolf Steinhäuser převezme správu kolínské arcidiecéze do doby, než se kard. Rainer Maria Woelki vrátí z duchovního ústraní, o které požádal papeže Františka v souvislosti s kauzami sexuálního zneužívání.

Minulou neděli se kolínský arcibiskup odebral na několikaměsíční duchovní pobyt, který potrvá až do začátku postní doby. Steinhäuserovo oficiální jmenování tedy přichází bezprostředně po Woelkiho odchodu do ústraní.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021