Jeden dárek navíc pro děti na Papui Nové Guinei

Datum publikace13. 12. 2021, 11.30

“Buďte k sobě navzájem laskaví, milosrdní”. (Ef 4,32)Také o letošních Vánocích vzpomeňme na ty, kteří strádají, a připravme jim Jeden dárek navíc. Společně s Papežskými misijními díly můžete podpořit papuánské děti se zdravotním postižením.

Papua Nová Guinea je ostrovní a velmi rozmanitá země patřící k australskému světadílu, kde se propojuje moderní svět se světem domorodým. Nejen proto se potýká s mnoha problémy a značnou chudobou. Zařízení, která se starají o celkový vývoj dětí, je zde pomálu.

Jedním z nich je Centrum St. Gilles provozované církví také díky darům z České republiky. Středisko patří pod diecézi Daru Kiunga a zodpovídá za něj samotný biskup Gilles Côté, smm. Kromě celkové podpory, kterou postižené děti získávají, jim zde ještě navíc pomáhají začlenit se mezi zdravé děti, a to tím, že si společně hrají, učí se číst, psát a počítat.

Z vašich darů jim budou zakoupeny psací a sportovní potřeby, vzdělávací materiály a další pomůcky.

Doporučený příspěvek je 850 Kč, darovat však můžete libovolnou částku.

Své vánoční dárky posílejte nejpozději do 31. prosince 2021 na 72540444/2700, VS: 240, do zprávy pro příjemce uveďte: PNG

Zájemcům vystavíme potvrzení pro daňové účely. Za jakoukoliv pomoc Vám upřímně děkujeme!

Vánoční misijní omalovánky – misijní betlém

V letošním adventu si mohou děti k Adventnímu misijnímu kalendáři, k šetření Misijního bonbónku a k organizaci Jednoho dárku navíc připravit nově také misijní betlém.
Papežská misijní díla totiž jako novinku připravila pro misijní práci s dětmi také Vánoční misijní omalovánky, které doplňují již tradiční kreslený misijní kalendář.
Soubory ke stažení i návod najdete pod tímto odkazem:

Ať už na setkáních Misijních klubek nebo v rámci rodinných adventních aktivit můžete vybarvovat jednotlivé postavičky představující děti ze všech kontinentů a popovídat si o jejich životě. Vybarvený Betlém si můžete vystavit doma, vyrobit ho pro někoho blízkého nebo ho dát do kostela spolu s pokladničkou pro dary na Jeden dárek navíc.
O tom, jak se vám podařilo misijní betlém z dílny výtvarníka Tomáše Velzela postavit, můžete napsat do Národní kanceláře PMD. Vaše fotografie i příspěvky vystavíme na Facebooku Papežských misijních děl.

Všem vám přejeme krásný a klidný adventní čas a velikou radost z Ježíšova narození!

Zdroj:
Papežská misijní díla - missio