Předseda ČBK gratuluje papeži Františkovi k jeho 85. narozeninám

Datum publikace17. 12. 2021, 6.00

Dnes slaví Svatý otec František své 85. narozeniny. Vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ se narodil 17. prosince 1936 v Buenos Aires italským imigrantům, Mariovi José (Giuseppe) Bergogliovi a Regině María Sívoriové, jako nejstarší z pěti dětí. Přinášíme plné znění gratulace předsedy ČBK, arcibiskupa Jana Graubnera, papeži Františkovi jménem všech českých a moravských biskupů.

17. prosince 2021

Vážený a milý Svatý otče Františku,

je mou milou povinnosti vyjádřit Vám jménem všech biskupů České republiky co nejsrdečnější přání k Vašim 85. narozeninám.

V srdci si uchováváme živou vzpomínku na naši nedávnou návštěvu Ad limina, při které jsme mohli zakusit Vaši otcovskou lásku, Vaše pozorné naslouchání a Vaši pastýřskou blízkost.

Milovaný Svatý otče, vyjadřujeme své srdečné blahopřání a připojujeme se k Vaší snaze o stavbu církve „která není odtržená od života, nýbrž vkládá na svá bedra slabost a chudobu naší doby, která Božím balzámem léčí rány a uzdravuje zraněná srdce“.

Ujišťujeme Vás o naší upřímné modlitbě, abyste ještě mnoho let mohl stát u kormidla Petrovy loďky. Prosíme Vás o Vaše apoštolské požehnání pro všechen Boží lid naší země.

Zůstáváme v jednotě s Vámi a svěřujeme vše do rukou naší Nebeské Matky.

V úctě a oddanosti

Mons. Jan Graubner, předseda ČBK