Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Datum publikace2. 12. 2022, 12.00

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.

Foto: Roman Polách, Člověk a Víra

Ve čtvrtek 1. prosince byl nalezen na kůru kostela sv. Václava v Bašce ubodaný 19letý mladík, který chodil do chrámu ve volném čase hrát na varhany. Policie případ vyšetřuje.

Vzhledem k tomu, že se násilný trestný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Ten se uskuteční v rámci nedělní bohoslužby v 10 hodin, povede ho biskup Martin David. „S velkou bolestí jsem přijal zprávu o násilné smrti mladého muže v kostele v Bašce, kde dobrovolnicky sloužil jako varhaník. Modlím se za něho a v modlitbě svěřuji Bohu také velkou bolest jeho nejbližších, především rodičů. Chci jim vyjádřit svou blízkost a prosím o sílu a útěchu v křesťanské naději pro ně i pro celou rodinu, přátele a obyvatele obce Baška, které tato tragická smrt zasáhla,' uvádí biskup Martin David.

Autor článku: TS ČBK