banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Aktivizace života farností

Trápí vás malá návštěvnost kostelů či vlažnost některých farníků? Přemýšlíte, jak je „probudit“ a jak oslovit své okolí? Pojďme společně sdílet pastorační aktivizační podněty, nápady, projekty i zkušenosti a objevovat nové cesty v pastoraci napříč celou naší republikou.
Publikováno: 7. 2. 2022 14:50
Foto: Pavel Sršeň
Agapé využitých hřiven aneb Aktivizace pastorace v ČR

„Každému, kdo má, bude dáno a bude mít nadbytek.“ (Mt 25,29) Proč se o zkušenosti nerozdělit? Projekt reaguje na aktuální výzvy, kterým naše farnosti čelí, a hledá řešení mezi těmi, jež mají s aktivizací ve svých životech osobní i pracovní zkušenosti. Načerpejte nové síly i inspiraci a zapojte se


Děkujeme všem účastníkům konference 2022 za vytvoření nezapomenutelné atmosféry a většině také za vyplnění zpětné vazby:
Celkový dojem z akce je 1,16 (průměr ze známek 1 až 5) - hodnocení obsahu 1,47 -  98 % účastníků spokojeno s online příspěvkem zahraničního hosta - 93 % by se zúčastnilo znovu - 80 % s sebou vzalo známé či kolegy.
Odnesli jste si mnoho podnětů, inspirace a povzbuzení do další služby a také radost ze setkání. Poskytli jste nám řadu podnětů ke zlepšení, náměty na témata i tipy na další zajímavé hosty.

Navazující aktivity na podporu pastoračních aktivit v ČR

  • 2. konference k aktivizaci pastorace / květen 2023 / registrace bude možná od ledna 2023 - ...děkujeme za náměty na hosty, snažíme se všechny kontaktovat a podle toho připravit program; také plánujeme víc přestávek, víc prostoru pro diskusi a lépe připravené workshopy s jasnými výstupy pro praxi…. máte-li další podněty, neváhejte a napište!
  • Inspirace během roku: V současnosti funguje online prostor, kam lze nahrávat materiály - pozvánky na připravované akce, papery nebo zajímavosti pro ostatní - a odkud lze čerpat inspiraci při přípravě vlastních aktivit. V případě zájmu vás rádi zapojíme, napište nám!
  • Naším dlouhodobým cílem je systematická podpora, síťování a rozvíjení pastoračních aktivit v ČR.

Archiv konference 2022

Akce proběhla 24. května 2022 v Hradci Králové v hotelu Nové Adalbertinum.  Společné setkání nám ukázalo, že naše země není pastorační pustinou, ale místem, kde se děje mnoho zajímavého a inspirativního a že se máme čím vzájemně podpořit. Děkujeme všem účastníkům za vytvoření nezapomenutelné atmosféry. Podle vaší zpětné vazby přineslo setkání nejen mnoho podnětů, ale především to, v co jsme doufali – občerstvení v náročné době a povzbuzení do další práce. Jsme rádi, že se nám podařilo vykřesat energii, vzájemně se povzbudit a dočerpat síly.

Sešlo se nás celkem 120 účastníků ze všech diecézí včetně čelních představitelů katolické církve. Kromě povzbuzující nálady jste ocenili rozmanitost panelistů, hladký průběh i bezproblémové spojení se zahraničním hostem, otcem Jamesem Mallonem, jehož příspěvek byl také velmi povzbuzující a inspirativní.

  • Program 2022
  • Panelisté 2022
  • Materiály z konference (handbook a nahrávky vystoupení) jsou dostupné pro všechny účastníky z odkazu, který jsme rozeslali mailem. Pokud byste zájem o zapojení do projektu nebo o další využití / šíření nahrávek, budeme rádi, ale prosíme, kontaktujte nás a domluvíme se.

Celoročně rovněž organizujeme vzdělávací semináře a školení. V případě zájmu prosím vyplňte následující formulář ZDE. Informace o stálých kurzech jsou k dispozici na www.cirkev.cz/vzdelavani.


Kontakty: vzdelavani@cirkev.cz, +420 604 196 736

PhDr. Kateřina Pulkrábková, Mgr. Daniel Chytil a Marie Aufová

Česká biskupská konference

Soubory ke stažení

Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022