Oznámení nového biskupa do ostravsko-opavské diecéze

11. 04. 2017
V ostravském kostele sv. Václava se 7. dubna odehrála významná událost pro nejmladší diecézi v ČR: apoštolský nuncius v ČR Giuseppe Leanza zde totiž krátce po poledni oznámil jméno nového pomocného biskupa ostravsko-opavské diecéze. Je jím dosavadní generální vikář biskupství Martin David; do funkce ho v pátek jmenoval papež František. Foto: Člověk a víra.

Jmenování zveřejnil papežský nuncius krátce po modlitbě Anděl Páně v kostele sv. Václava v Ostravě. Události byl přítomen diecézní biskup Mons. František Václav Lobkowicz OPraem, který o jmenování pomocného biskupa požádal papeže koncem loňského roku. K tomuto kroku jej vedl jeho zdravotní stav a zvážení fyzických možností. Současně se přítomným věřícím představil také nově jmenovaný pomocný biskup Mons. Martin David.

Datum biskupského svěcení tohoto prvního pomocného biskupa v historii diecéze, které se uskuteční v katedrále Božského Spasitele, bude brzy oznámeno. Dle informací biskupa Lobkowicze má obřad proběhnout ještě do letních prázdnin. Nový ostravsko-opavský pomocný biskup se stává i titulárním biskupem diecéze Thucca, která se nachází v africké Numídii.

Další podrobnosti naleznete na webu ostravsko-opavské diecéze.

Autor článku: Tomáš Tetiva