Cyrilometodějské oslavy Velehrad 2017

06. 07. 2017
Poutníci z různých koutů republiky i letos putovali na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 se zde uskutečnily Dny lidí dobré vůle a národní cyrilometodějská pouť. Hlavním celebrantem středeční poutní bohoslužby byl prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet.

Foto: Člověk a víra - Dominik Novák/František Ingr/Petr Neboma

Dny lidí dobré vůle, největší oslavy svého druhu u nás, začaly v úterý 4. července nabídkou každoročních projektů jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. Soutěživým dětem i dospělým byla určena fotografické klání nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hrálo o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí programu byly také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodičům byl určen vzdělávací seminář „Proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky“.

V 19.30 hodin začal na pódiu před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Během hudební produkce se divákům a posluchačům představily dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD na číslo 87 777 . Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholily ve středu 5. července od 10.30 na nádvoří před bazilikou slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem a kazatelem byl prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, koncelebrovali čeští i zahraniční biskupové.

(zdroj: http://www.velehrad.eu)

Autor článku: Tomáš Tetiva