První den synody

04. 10. 2018
Ve středu 3.10. se odpoledne konalo první zasedání synody o mladých lidech. Po úvodní modlitbě přednesli své příspěvky kardinál Lorenzo Baldisseri, generální sekretář Biskupské synody, a kardinál Sérgio da Rocha, generální řečník synody. Papež František ve své promluvě zdůraznil, jak je důležité naslouchat hlasu mladých, kteří se často cítí církví nepochopeni ve své originalitě a nepřijímání pro to, kým opravdu jsou, a někdy se dokonce cítí odmítáni.

Foto: Tiskové středisko Svatého stolce

Papež František ve svém příspěvku uvedl: „Církev, která nenaslouchá, je uzavřená novým věcem, uzavřená Božím překvapením a nemůže být považována za věrohodnou, obzvláště pro mladé, kteří se od takovéto církve spíše vzdalují než přibližují." 

A dálev závěru dodal: „Snažme se tedy, účastnit se budoucnosti, aby z této synody nevyšel jenom dokument, který je všeobecně málo čten, ale hodně kritizován, ale aby z ní vzešly konkrétní pastorační návrhy, které budou schopné naplnit úkol samotné synody. Tj. nechat vyklíčit sny, probudit proroctví a vize, nechat vykvést naděje, povzbudit důvěru, uzdravit zranění, propojit vztahy, vzkřísit úsvit naděje, učit se jeden od druhého, vytvořit pozitivní představu, která ozáří mysl, zahřeje srdce, vrátí sílu rukám a bude inspirovat mladé, všechny mladé, nikoho nevyjímaje, budoucností plné naděje evangelia."

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Radka Blajdová