Češi v Panamě poznávali místní kulturu

Podívejte se na fotografie Anny Vrhelové a Vojty Pospíšila ze spolku Člověk a Víra, které zachycují atmosféru předprogramu Světového dne mládeže v Panamě.
Publikováno: 24. 1. 2019 11:00

Na fotu čeští poutníci s panamským arcibiskupem / Sekce pro mládež ČBK

Předprogram Světového dne mládeže skončil a dění se přesunulo do hlavního města Panamy, kde se mladí lidé z celého světa setkají s papežem Františkem. Během předprogramu, který delegace českých poutníků strávila v diecézi Colón ve farnosti Pražského Jezulátka, měli mladí možnost poznat panamskou kulturu. Kromě sportovních a kulturních aktivit, křížové cesty a společných mší svatých byl na programu také misijní den, kdy se mladí vydali společně s misionáři navštívit domovy místního obyvatelstva, kterému hlásali Boží slovo.

Delegaci doprovází českobudějovický biskup Pavel Posád, delegát ČBK pro mládež a tento týden se ke skupině českých poutníků připojil také královéhradecký biskup Jan Vokál.

Fotografie Anny Vrhelové a Vojty Pospíšila ze spolku Člověk a Víra zachycují atmosféru dění.Autor článku:
Radka Blajdová

Další aktuality

30. ročník Katolické charismatické konference

„Zůstaňte v mé lásce“ (J 15,9) byl mottem již 30. ročníku Katolické charismatické konference, která se konala ve dnech 10.-14. července na brněnském Výstavišti. Hlavním hostem letošního jubilejního ročníku byl slovenský řeholní kněz a misionář P. Michal Zamkovský CSsR a zahraničním hostem Miriam Swaffieldová, která pomáhá studentům v jejich cestě s Bohem a učí je evangelizovat. Program konference tvoří přednášky, adorace, možnost svátosti smíření, neformální setkání, společná a přímluvná modlitba a bohoslužby. Konference se účastní také více než tisícovka dětí, pro které připravují mladí dobrovolníci, tzv. „pomeranči“, paralelní dětskou konferenci.
15.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2019

V týdnu od 15. července se můžete těšit na Kafemlýnek věnovaný fenoménu Pomalé módy nebo Barvínek o geocachingu.
12.07.2019

Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční už po čtvrté

Pod záštitou České biskupské konference, ministerstva kultury a dalších institucí pořádá Římskokatolická farnost – proboštství Litomyšl ve dnech 11. až 18. srpna 2019 v pořadí již čtvrtý ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, jehož hlavním cílem je zprostředkovat člověku 21. století dědictví barokní doby, a to skrze nejrůznější duchovní i kulturní akce. Jedná se o jeden z největších kulturních projektů v České republice přímo pořádaných farností, který každoročně přitáhne stovky návštěvníků.
12.07.2019

Katolický týdeník: Víra na stříbrném plátně

Filmy mohou, stejně jako další média a sdělovací prostředky, duchovně promlouvat ke svému publiku. Jejich vliv navíc stále roste, a nabízí tak příležitost k oslovení velkého množství lidí.
12.07.2019

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner chce povzbudit věřící na národní pouti v ukrajinské Zarvanici

S povzbuzením a také s pozdravy z České republiky vystoupí v sobotu 13. července 2019 olomoucký arcibiskup Jan Graubner na národní pouti v ukrajinské Zarvanici, kam jej pozvali ukrajinští biskupové. Pouť je letos věnovaná 30. výročí vystoupení ukrajinské řeckokatolické církve z ilegality a také modlitbě za mír na Ukrajině. Arcibiskup dále navštíví místa, kde už dlouhá léta pomáhají pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Jejich společná cesta potrvá od 11. do 17. července.
11.07.2019