Cena Celestýna Opitze - Koncert Cimbal Classic

14. 10.
Začátek:
sobota
14.10.2017
20:00
Konec:
sobota
14.10.2017
21:30
Kontaktní osoba: Vít Pospíchal

Cena Calestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné se bude letos v Praze 14. října 2017 udělovat již po osmé. Odvaha milosrdného bratra Celestýna Opitze při podání první narkózy v Evropě je nejen pro lékaře dodnes velkým příkladem. Touha po hledání inovativních řešení, jít proti zavedeným nedostatečným metodám, stojí v základech řádu milosrdných bratří od jeho samotného zakladatele sv. Jana z Boha. Stejně odvážných a svému povolání a vizi oddaných je spousta dalších lidí. Každý rok proto milosrdní bratři vybírají několik z nich a udělují jim Cenu Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné. Předávání bude zarámováno koncertem kapely Cimbal Classic.

Více informací najdete na webu http://www.milosrdni.cz. Koncert bude v živém přenosu vysílán na TV Noe.

Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už téměř pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Své jubileum spadající právě do roku 2017 průběžně oslavuje svými koncerty, na kterých zazní výběr posluchačsky nejúspěšnějších písní, které se za ty roky nastřádaly na jejich deseti profilových, žánrově rozličných albech.

Štruncův autorský rukopis a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classiku nezaměnitelný soubor, který se samozřejmě opírá i o další šikovné muzikanty. V současné době hraje Cimbal Classic v šestičlenném složení. Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Juraj Valenčík a mandolinista Martin Krajíček. Dnešní Cimbal Classic, to je hudba ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto menšinových žánrů.

Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame. Snad i Vám „cimbalclassická Komořanka“ učaruje a vtáhne Vás do svého laskavého světa.

Koncert Cimbal Classic u příležitosti předání Cen Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné.