Josef Kordík: Svoboda jít s Bohem

24. 04.
Začátek:
úterý
24. 4. 2018
19:00
Konec:
úterý
24. 4. 2018
21:00
  • Typ akce Přednáška
  • Pro koho:Všichni
  • Vstup zdarma
  • Za každého počasí

Zkušenost disentu a vězeňského kaplana. Komunita bosých karmelitánů srdečně zve na večer z cyklu Člověk v dialogu

P. Josef Kordík – římskokatolický kněz. V 70. letech působil v Sudetech ve farnosti Libčeves. Podepsal Chartu 77 a aktivně se zapojoval do činnosti disentu. Byl zbaven státního souhlasu a podmínečně odsouzen, pak pracoval jako dělník.V roce 1989 se vrátil do duchovní služby jako farář v Železnici, kde dodnes působí. Přes dvacet let byl vězeňským kaplanem ve Valdicích. O svých zkušenostech vypráví v Knize, která by nemusela být a v knize Svoboda jít s Bohem (2016), která může být.

Člověk v dialogu 2018: Etika ve vykloubené době
Málokdo si klade otázku po smyslu. Jsme svědky rozmělňování společenského éthosu. Mnohé, co jsme před nedávnem považovali v životě společnosti za nemyslitelné, se stává téměř jeho běžnou součástí. Neptáme se, zda to či ono je pro náš život a naše vztahy dobré. Neptáme ani tolik po smyslu, ale ptáme se pouze, zda je to uskutečnitelné. A možné je ledacos. To, co bylo včera pokládáno za pevné, stabilní a neměnné, je dnes v pohybu s jedinou, a jestli vůbec, položenou otázkou: Jakým způsobem lze tuto možnost zrealizovat?
Chceme v tomto roce „Etiky v době vykloubené“ společně hledat, jak zpevnit a čím řídit naše svobodné a odpovědné jednání.