Angelika Pintířová v Nové Pace

18. 04.
Začátek:
středa
18. 4. 2018
18:00
Konec:
středa
18. 4. 2018
19:50
Kontaktní osoba: Bohunka Korbelářová

Zveme na vyprávění i odpovědi na otázky z publika, na které se můžete těšit v Nové Pace. Od sestry Angeliky Pintířové se bude možné dozvědět, jak s odvahou odpovídat na Boží výzvy, jak svědčit v moderním světě o víře. Přednáška proběhne ve středu 18. dubna od 18.00 v prostorách Karmelitánského knihkupectví.

Na místě bude možnost koupit novinky z křesťanské literatury včetně knižního rozhovoru se sestrou Angelikou pojmenovaný právě Padá mi to z nebe, který vedli redaktoři Tomáš Kutil a Jan Paulas. Rozhovor, který bude možné nechat si podepsat, se umístil na sdíleném čtvrtém místě v anketě Dobrá kniha Katolického týdeníku 2017.

Angelika Pintířová (* 1963) pochází z pošumavské vísky Žihobce. Už ve 14 letech tajně vstoupila do Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Po maturitě pracovala jako zdravotní sestra, učila na střední zdravotnické škole a dívčí katolické škole. Vystudovala dramatickou výchovu na DAMU. Spolu s dalšími sestrami pečovala o Václava Havla před jeho smrtí. Každých 14 dnů moderuje nedělní ranní pořad Jak to vidí na Českém rozhlase 2. V současnosti pracuje ve výchovném ústavu pro problémovou mládež.

Karmelitánské knihkupectví Nová Paka pořádá s řeholní sestrou Angelikou Pintířovou besedu nazvanou Padá mi to z nebe.