Biblický okruh Ománem

Lákají vás daleké destinace? Vydejte se s námi do nádherného Ománu, úchvatné biblické země! Co vše vás během programu čeká a nemine? Návštěva hrobky Joba, putování po stopách Tří králů a královny ze Sáby, opojná vůně kadidla, dechberoucí horské scenérie, relax v hotelu u moře a mnohem víc...
Datum konání akce
1. 4. - 10. 4. 2019

Zveme na společné putování Ománem jako biblické země v termínu 1. - 10. 4. 2019. Zve Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové.

CENA VČETNĚ TAX: 54.990,- Kč

First Minute cena včetně tax platná do 15. 12. 2018: 53.990,- Kč

ODLET: 1. 4. 2019 z Prahy z letiště Václava Havla do Salály

PŘÍLET: 10. 4. 2019 do Prahy na letiště Václava Havla

PROGRAM: 8 pobytových dnů v oblasti kolem druhého největšího města Ománu - Salály. Tato oblast je během letních měsíců vyhlášenou rekreační oblastí pro rozpálený Arabský poloostrov, zasahují sem i monzunové deště a mění Dhofarskou vysočinu v zelenou oázu plnou divokých řek a vodopádů, toto období má arabské označení khareef a místní o něm básní se zasněným pohledem, po zbytek roku se krajina s proschlou vegetací výrazně liší od zbytku země a je zde co objevovat.

UBYTOVÁNÍ: 7x v Salále v *** hotelu s polopenzí, ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Salály a zpět, po Ománu doprava turistickým minibusem

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Salála - Praha, transfer z/na letiště v Ománu, dopravu po Ománu turistickým klimatizovaným minibusem, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování v *** hotelu s polopenzí, poslední den vyklizení pokojů do 19:00 hodin, závěrečná večeře v tradiční ománské restauraci, (snídaně již hned v den příletu a večeře před odletem), pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis místního průvodce, technický servis českého průvodce + tlumočení, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 110,- USD/os. - platí se až v Ománu - pokrývá platby za vstupy do vybraných objektů, spropitné na hotel, pro řidiče autobusu, průvodce, poplatek za vstupní vízum - vízum se vyřizuje elektronicky před odjezdem, s vyřízením víza vám pomůžeme a včas sdělíme bližší informace, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) - 1 110,-Kč/os./pobyt, v případě zájmu je nutné částku uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky na vyžádání), minimální počet účastníků: 15

POKYNY: Vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši v minimální výši 25 000,- Kč/os. (pro úhradu v Kč) nebo 1 000,- €/os. (pro úhradu v eurech), po připsání platby vám bude zaslána potvrzená kopie. Doplatek do celkové ceny zájezdu prosíme uhradit nejpozději do 15. 2. 2019, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22,- Kč/USD a do 25,- Kč/EURO.

DOPORUČENÍ: Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200,- USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28-30°C. Upozorňujeme, že v pase nesmí být razítko z Izraele! Pro zahraniční turisty jsou cesty do Ománu bezrizikové.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů), na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni vaším průvodcem.

PŘEDPOKLÁDANÝ DENNÍ PROGRAM ZÁJEZDU DO OMÁNU:

1. den (1. 4.): Odlet z Prahy z letiště Václava Havla do Salály v 17:10 hod. s přestupem v katarském Dauhá.

2. den (2. 4.): V brzkých ranních hodinách (6:35 hod.) přílet do Ománu, přejezd na hotel, cca v 8:00 hod. snídaně a poté volný program, relax, koupání, šnorchlování, po poledni ubytování, večeře na hotelu, nocleh.

3. den (3. 4.): Snídaně, prohlídka města Salalah v doprovodu průvodce, návštěva nejvýznamnějších památek města - např. muzeum Al Baleed, Sultánův palác zvenku (palác není bohužel přístupný), návštěva tradičního ománského tržiště - súku, večeře, nocleh.

4. den (4. 4.): Snídaně, odjezd na program, po cestě zastávka v údolí Darbat - nejkrásnější místo pro milovníky horských scenérií, je to jedno z nejnavštěvovanějších údolí v oblasti Dhofaru, lze vidět velbloudy a jiná zvířata, která se pasou po travnatých loukách a plantážích, odpoledne prohlídka Sumhuram - fascinující archeologický park, který je součástí muzea a součástí archeologického naleziště, malé opevněné město založené jako základna pro království Ḥaḑramawt, tato oblast byla v dávném období hlavním zdrojem kadidla, a její osídlení bylo částečně motivováno touhou krále ovládat výrobu této cenné komodity. Podle legendy se zde nacházel legendární palác královny Sáby. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den (5. 4.): Snídaně, odjezd na celodenní program - přírodní prameny Ayn Razat, které jsou oblíbeným piknikovým místem, ukryté v bujných lesích, bohatě zásobované podzemní vodou, stejně jako většina veřejných parků v Ománu je to malý, ale krásně udržovaný park, pohoří Qara - pohoří ve tvaru půlměsíce, s příchodem monzunového období (od června do září) se z mraků sráží tropický déšť (Khareef), který přeměňuje vegetaci a oblast se zbarví do smaragdové zelené. Přejezd malebnou krajinou až k Jobově hrobce - Job se objevuje v Bibli, Koránu i Tóře, známý svou zbožností. Pláž Al Mughsail - pravděpodobně nejznámější turistická atrakce v Dhofaru, úchvatné místo, kde se modré vody setkávají s bílým pískem, pláž je po obou stranách lemována horami, cestou směrem k západní hranici Ománu lze vidět kadidlovníky rostoucí v jejich přirozeném prostředí - destilací se z pryskyřice získává cenný kadidlovníkový olej používaný v aromaterapii. Legenda vypráví o setkání tří biblických králů před 2 tisíci lety, kteří odtud odvezli kadidlo a myrhu do Betléma. Krátká procházka údolím, cestou zpět zastávka v laguně pláže Mughsail, kde lze vidět plameňáky, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den (6. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, možnost zajištění fakultativního výletu, večeře, nocleh.

7. den (7. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, možnost zajištění fakultativního výletu, večeře, nocleh.

8. den (8. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, večeře, nocleh.

9. den (9. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, v 19:00 hod. vyklizení pokojů, odjezd na tradiční ománskou večeři do lokální restaurace, před půlnoci odjezd na letiště.

10. den (10. 4.): ve 4:45 hod. ráno odlet zpět do ČR s příletem do Prahy ve 13:10 hod.

CK si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek. U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.

PŘIHLÁŠKY: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 737 215 328, 495 063 661, e-mail: dcs (zavináč) bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz

Místo konání