Věra Roubalová: Má smysl se věnovat uprchlíkům?

Přednáška a setkání z cyklu Člověk v dialogu
Datum konání akce
20. 3. 2019 19:00 (19:00 - 21:00)

Jsem z židovské rodiny a tak srovnávám možnosti útěku a přijetí Židů v době předválečné s příběhy současných uprchlíků. Proč jsme po listopadu 1989 uprchlíkům pomáhali a teď se jich většinou bojíme?

Ing. Věra Roubalová Kostlánová – psychoterapeutka, zaměřuje se na terapii traumatu a jeho přenos na další generace v rámci Rafael institutu. Věnuje se dlouhodobě práci s uprchlíky, s příchozími v nevládní organizaci InBázi. Signatářka Charty 77, nositelka Ceny Paměti národa.

Na přednášku a setkání z cyklu Člověk v dialogu zve komunita bosých karmelitánů z Kláštera Pražského Jezulátka.

Člověk v dialogu 2019: Hledání smyslu

Vždycky se někde něco zamotá. Přesto víme, že se nám v mnohém podařilo nalézt to, co dávalo smysl našemu životu, naší práci nebo dokonce našemu utrpení. Zbaveni přílišné sebestřednosti a naopak zacíleni za hranice vlastního já nebo dokonce skrze sebepřesahující činy, jsme zakusili něco, o čem bychom mohli říci, že to z nejběžnějšího a každodenního života vytváří umělecké dílo. Jde o to, co život očekává od člověka, a ne naopak.

V tomto roce Člověka v dialogu se chceme věnovat tématu Hledání smyslu. Nenápadným průvodcem nám bude život a dílo Viktora Frankla (1905-1997).

Místo konání