Poutně-poznávací a odpočinkový zájezd na Kanárské ostrovy

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zve seniory a další zájemce na novinkový poutně-poznávací a odpočinkový zájezd na Kanárské ostrovy, Tenerife a Gran Canaria, který bude duchovně doprovázet královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál. Zájezd se uskuteční v termínu 10. - 16. 10. 2019. Do 20. 5. je možné získat navíc slevu za včasné přihlášení. 
Datum konání akce
10. 10. - 16. 10. 2019

Termín: 10. 10. - 16. 10. 2019

Cena: 26.900,- Kč

Do 20. 5. 2019 navíc sleva 400,- Kč za včasné přihlášení!*

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Tenerife - Praha, 6x hotelové ubytování *** se snídaní, 5x večeře, všechny transfery a vstupy na Kanárských ostrovech podle programu, loď Tenerife - Gran Canaria - Tenerife, průvodce, servisní poplatky

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění (pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu: krytí do výše 80 % stornopoplatku) 1.160,- Kč/osoba

V ceně není zahrnuto: příplatek za jednolůžkový pokoj 2.650,- Kč, fakultativní výlety, resp. služby

Program zájezdu (duchovní doprovod zajistí královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál):

1. den: Po poledni sraz na letišti Václava Havla v Praze, odlet do Tenerife (s přestupem v Madridu). Přílet do Tenerife ve večerních hodinách, transfer na hotelu a ubytování.

2. den: Transfer z hotelu do La Orotava. Velkým svátkem Orotavy je den Božího těla, kdy místní umělci vytvářejí na Radničním náměstí a v přilehlých ulicích barevné písčité koberce, každý z nich je samostatným uměleckým dílem. Nachází se zde množství kostelů. Kostel El Calvario, neo-gotický kostel postavený v roce 1914 na základě nákresů architekta Mariana Estanga, patrona La Orotavy. Každoročně se zde koná významná pouť San Isidro Labrador. Kostel sv. Augustina, tento krásný kostel sloužil původně jako kostel při bývalém klášteře Nuestra Senora de Gracia. Stavět se začal v roce 1671, na místě původního kostela San Roque. Kostel La Concepción je považován za nejlepší příklad barokního slohu na Kanárských ostrovech díky bohaté výzdobě. Kostel byl prohlášen za národní umělecko-kulturní památku v roce 1948. Kostel sv. Dominga a dominikánský konvent San Benito Abad. V 17. století byl postavený dominikánský konvent San Benito Abad na místě původního kostela San Benito v barokním stylu. Hned vedle kostela Santo Domingo se nachází latinsko-americké řemeslné muzeum, kde jsou vystaveny hudební nástroje, textilní a keramické výrobky populární v Latinské Americe a na Filipínách. Dnešní kostel San Juan del Farrobo byl postaven v letech 1728 až 1747 na místě původního kostela z roku 1606. Postaven je v renesančním stylu. Vedle kostela se nachází malé náměstí, Plaza de Fernando Fuentes. Večer návrat do hotelu, ubytování.

3. den: Brzy ráno odjezd z hotelu a transfer do přístavu Santa Cruz de Tenerife, plavba trajektem na ostorv Gran Canaria a transfer do významného poutního místa Teror. Každoročně 8. září sem přicházejí tisíce poutníků z celého ostrova, aby se poklonili a vzdali čest sv. Matce Boží La Virgen del Pino. Socha je umístěna v bazilice de Nuestra Senora del Pino ztvárněná slavným umělcem Lujan Pérezem. Socha je velmi uctívána, protože kolem 15. století se vize postavy zjevila jednomu pastýři. La Alameda je další nejnavštěvovanější místo v historickém centru města. Ve městě Teror se nachází množství dalších zajímavých míst jako např. náměstí Plaza Teresa de Bolívar, klášter Cistercian, kostel Sacred Heart of Jesus, kaple Ermita de la Pena, Fuente Agria, přírodní rezervace: Pino Santo, Park Doramas, Osorio - národní edukační centrum a jiné. V 17:00 hodin odjezd k přístavu a plavba zpět na Tenerife, následně transfer do hotelu, ubytování ve večerních hodinách, cca ve 20:30.

4. den: Volný den, odpočinek na pláži nebo fakultativně návštěva resortu Lago Martianez. Komplex bazénů s mořskou vodou Lago Martianez je největší venkovní muzeum současného umění s bazény v Evropě. Kreativním myšlením vytvořil umělec César Manrique spolu s dalšími umělci tento pohádkový komplex. Kombinace umění a relaxu vytvořila jeden z nejlepších aquaparků ve světě (fakultativně - vstupné 5,50 EUR). Fakultativně návštěva kostela Nuestra Senora de la Pena de Francia, postavený v roce 1697. Oltář je zdoben množstvím zlatých a stříbrných klenotů, obdivuhodná je i barokní socha Nuestra Senora del Rosario nebo socha sv. Petra. Fakultativně možnost celodenního výletu na Pico de Teide - nejvyšší vrch Atlantiku a Španělska, zároveň třetí nejobjemnější sopka na zemi. Organizují místní cestovní kanceláře, stačí se přihlásit na místě.

5. den: Ráno přesun do San Cristobal de La Laguna, úžasné město historické a architektonické hodnoty. Navštívíte významné kostely jako Parroquia de Nuestra Senora de la Concepción - katolický kostel, z jehož věže je nádherný výhled na celé město. Vedle vstupních dveří je umístěna socha papeže Jana Pavla II. Real Santuario del Cristo de La Laguna (Královské sanktuárium Krista z La Laguna) je katolický kostel, původně sloužil jako francouzský klášter na Tenerife. Katolická katedrála de La Laguna, výstavba začala v roce 1904 a dokončena byla v roce 1915, jeden z nejdůležitějších kostelů Kanárských ostrovů. Kostel Santo Domingo de Guzmán je katolický kostel a je jedním z nejdůležitějších chrámů města. Zastávka v La Laguna ve vinařství, kde budete moci ochutnat některá z místních vín a cca ve 20:00 hodin odjezd na hotel.

6. den: Ráno odjezd z hotelu a transfer do Candelaria - od roku 1958 se pyšní krásnou bazilikou Basílica de la Candelaria, která byla vybudována Enriquem Marrenem. Madona umístěná v bazilice připomíná Jezulátko a je celoročně obdivovaná a uctívaná. Podle legendy v roce 1390 ji našli dva rybáři z guančského kmene, pravděpodobně ji vlny vyplavily na břeh. Umístili ji do jedné z pobřežních jeskyní. Později na tomto místě postavili Španělé kostel a zasvětili ho Panně Marii. V roce 1826 byl zničen přílivovou vlnou a voda smetla i sochu. Nová bazilika pochází z roku 1958 a stojí na půdorysech kostela ze 16. století. Ukrývá nádhernou novou sochu Nuestra Seňora de la Candelaria, která je považována za patronku Kanárských ostrovů. Cueva de Achbinico nebo tzv. jeskyně San Blas, první křesťanský chrám na Kanárských ostrovech, místo původního obyvatelstva Kanárských ostrovů, kteří uctívali Pannu Marii. Podle nedávných archeologických nálezů vrstev popela starý více než tři tisíce let. Plaza de la Patrona de Canarias je náměstí nacházející se hned vedle baziliky, Calle Obispo Pérez Cáceres je ulice s množstvím obchodů, Iglesia de Santa Ana je kostel zasvěcený sv. Anně. Návštěva keramického centra „Casa Las Miquelas“. V obci Candelaria hrála v minulosti keramika velmi důležitou roli. Spolu s rybolovem byla základem obživy mnoha rodin po celé století. Candelaria byla oblíbeným místem domorodého osídlení. Panna Maria Candelárská je symbolem spojení mezi kulturami a oficiální patronkou Kanárských ostrovů. Na konci 15. století mořeplavci nejkatoličtějšího veličenstva španělského krále Ferdinanda III. dobyli ostrov Tenerife, objevili původní obyvatele, kteří si říkali Guančové. Žili na úrovni doby kamenné, ale v jedné z jeskyní uctívali sochu Panny Marie... Keramika byla typická vysokou kvalitou a rozsáhlou produkcí. V 18:00 hodin návrat do hotelu, zbytek dne relax.

7. den: Brzy ráno (zhruba ve 4:00 hodin) transfer na letiště s následným odletem. Přílet do Prahy odpoledne.

Přihlášky a informace:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 737 215 328, 495 063 661, e-mail: dcs@bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz.

*Slevu je možné uplatnit pouze do 20. 5. 2019! Do tohoto data je nezbytné odeslat vyplněnou cestovní smlouvu a uhradit zálohu ve výši 10.000,- Kč/osoba, příp. celou platbu.

Místo konání