Karel Skalický: Vyznání na hraně času a věčnosti

!!!!!Aktualizace: Z důvodu další vlny pandemie covid je akce zrušena. O náhradním termínu vás budeme informovat. Setkání nad prvním dílem pamětí česko-římského teologa, katolického kněze, univerzitního pedagoga, exulanta a spisovatele - Karla Skalického "Vyznání na hraně času a věčnosti".
Datum konání akce
30. 9. 2020 19:00 (19:00 - 21:00)

Vzpomínky Karla Skalického, česko-římského teologa, katolického kněze, univerzitního pedagoga, exulanta a spisovatele, pokrývají prvních dvaadvacet let jeho života, od narození v Hluboké nad Vltavou, přes chlapecká léta, vzpomínky na rodiče a život na schwarzenberském panství, gymnaziální a univerzitní studia, první lásky, přátelství, touhy, existenciální zápasy, povolání ke kněžství až po první měsíce jeho ilegálního odchodu do Rakouska a posléze do Itálie.

Z autorových vzpomínek tak vznikly paměti-román, které jsou určeny jak těm, kteří profesora Skalického znají, tak i těm, kteří se s jeho dílem a osudem setkávají vůbec poprvé. Večer je výjimečnou příležitostí k setkání přátel, kteří pamatují profesora Skalického z doby před jeho odchodem do exilu (roku 1956), z jeho působení v Římě i po návratu do vlasti v roce 1994.

Večerem provedou křesťanští teologové Zdeněk A. Eminger a František Štěch.

!!!!!Aktualizace: Z důvodu další vlny pandemie covid je akce zrušena. O náhradním termínu vás budeme informovat.

Místo konání