Školství

RODINA - její finanční a morální zajištění

23. 09. 2013

Město Bor u Tachova, Stadt Pleystein, Česko-Německý fond budoucnosti, KAB Deutschland, Hnutí Křesťan a práce, o.s. Praha,Ackemann Gemeinde, Borská Loreta, o.s. Bor u Tachova, Konrad Adenauer Stiftung, Římskokatolická farnost Bor u Tachova, Evropská akademie pro demokracii a Plzeňský kraj Vás zvou na společný seminář na téma RODINA - její finanční a morální zajištění. Seminář se bude konat v Boru u Tachova ve dnech 25. - 27. 10. 2013.

Nádvoří národů

28. 08. 2013

Arcibiskupství pražské vyhlašuje soutěž mezigeneračního dialogu NÁDVOŘÍ NÁRODŮ s několika tématy. Soutěž je určena žákům základních a středních škol. Uzávěrka soutěže je 18. října 2013. Bližší info naleznete v přiloženém plakátku.

Hlasová pedagožka hledá práci

15. 08. 2013

Hlasový poradce, dlouholetá pedagožka pěvecké hlasové výchovy v ZUŠ Šternberk, zakladatelka Hanelovy společnosti v Moravském Berouně, hlavní organizátorka 10 ročníků Letních setkání chrámových zpěváků a varhaníků v Moravském Berouně a Festivalu staré hudby„Bärn 2010 a 2011“, zakladatelka vokálně-instrumentálního souboru Spem facere a Hanel collegia Šárka Drobňáková (Svěntá) má zájem o práci v oboru pěvecké hlasové výchovy v církevních školách uměleckého zaměření.

Akreditované kurzy na podporu zavádění etické výchovy

02. 08. 2013

Centrum celoživotního učení při Cyrilometodějském gymnáziu a mateřské škole v Prostějově nabízí nově akreditované kurzy Etické výchovy. Kurzy jsou určeny pro pedagogy, jako podpora zavádění Etické výchovy do výuky. V náplni kurzů se promítají dlouhodobé zkušenosti z výuky i absolvovaných projektů. Realizaci seminářů nabízí přímo ve školách pro celý pracovní tým nebo pro vybranou skupinu pracovníků. Více informací k jednotlivým kurzům najdete v příloze Brožura 2013-2014 Etická výchova.