Přímé přenosy bohoslužeb od 15. do 21. února 2016

Datum publikace13. 2. 2016, 0.00

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech. Přímým přenosem v Televizi Noe, na Radiu Proglas a v Českém rozhlasu.

Televize Noe pokračuje v pokrývání papežské návštěvy Mexika a divákům mimo jiné zprostředkuje přímým přenosem dvě bohoslužby: v pondělí od 17.00 hodin mši svatou s domorodými komunitami v mexickém státě Chiapas a v úterý od 16.55 mši svatou s kněžími, řeholníky a bohoslovci v mexickém městě Morelia. Ve středu a pátek od 12.05 hodin nabídne stanice přenosy bohoslužeb z ostravského studia Telepace. V neděli od 10.00 hodin pak odvysílá přímý přenos mše svaté z kostela sv. Jakuba v Trnavě.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek vždy v 18.00 hodin, v tomto týdnu budou přenášeny z pražského kostela Panny Marie Sněžné, ze studia Proglasu a z českobudějovického kostela sv. Vojtěcha. Nedělní bohoslužba na Proglasu začíná v 9.00 hodin a tentokrát bude přenášena z kostela Všech svatých v Litoměřicích. Každou středu a pátek v době postní také stanice od 15.05 hodin vysílá pobožnost křížové cesty.

Český rozhlas odvysílá nedělní bohoslužbu z katedrály sv. Ducha v Hradci Králové. Od 9.00 hodin ji zde bude sloužit P. František Hladký a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 15. 2., 17.00: mše svatá papeže Františka s domorodými komunitami v mexickém státě Chiapas

úterý 16. 2., 16.55: mše svatá papeže Františka s kněžími, řeholníky a bohoslovci v mexickém městě Morelia

středa 17. 2., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

pátek 19. 2., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

neděle 21. 2., 10.00: mše svatá z kostela sv. Jakuba v Trnavě

Radio Proglas

pondělí 15. 2., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze u příležitosti výročí smrti čtrnácti pražských mučedníků

úterý 16. 2., 18.00: mše svatá ze studia Proglasu

čtvrtek 18. 2., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 19.v2., 18.00: mše svatá z kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích

neděle 21. 2., 9.00: mše svatá z kostela Všech svatých v Litoměřicích

Každou středu a pátek v době postní vysílá stanice od 15.05 hodin pobožnost křížové cesty.

Český rozhlas

neděle 21. 2., 9.00 hodin, ČRo Vltava: mše svatá z katedrály sv. Ducha v Hradci Králové, slouží P. František Hladký

Autor článku: Jiří Gračka