Pozdrav papeže Františka pro oslavu 700 let od narození Karla IV.

Datum publikace16. 5. 2016, 13.45

Papež František zaslal účastníkům mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, konané 14. května 2016 u příležitosti oslav 700 let od narození Karla IV., své poselství. Přinášíme jeho plné znění.

Foto: Roman Albrecht / Člověk a víra

'Vážení přítomní, mám tu čest přečíst poselství Svatého otce Františka, zaslané Jeho Eminencí, panem kardinálem Pietro Parolinem, státním sekretářem Jeho Svatosti, u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.,' řekl při sobotní slavnosti v Praze Apoštolský nuncius Giuseppe Leanza v úvodu pozdravu, jehož text uveřejňujeme:

Jeho nejdůstojnější Eminence

kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský

Svatý otec, papež František, se duchovně připojuje k účasti na oslavách církve a českého národa, které připomínají sedmisté výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV., a posílá svůj srdečný pozdrav a přání všeho dobrého. Přeje, aby cenné lidské a křesťanské svědectví tohoto osvíceného panovníka, stále patrné v dějinách, architektuře a umění města Prahy a celé země, inspirovalo představitele veřejného života, občany a všechny věřící ke stále obnovovanému úsilí o hledání skutečného společného dobra. Jeho Svatost, když sám prosí o modlitbu na podporu své služby na Petrově stolci, ze srdce uděluje Vaší Eminenci, kněžím, přítomným představitelům veřejného života a všem věřícím shromážděným kolem eucharistického oltáře v této slavné katedrále, apoštolské požehnání.

kardinál Pietro Parolin

státní sekretář Jeho Svatosti